MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE

In jos 
+2
Ilona
mama4you - Simona
6 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Mar 19, 2008 11:36 am

SUPLIFORM GEL

Producator: Hofigal


Utilizare / administrare: Uz extern, se aplica in strat subtire, pe zinele afectate, prin masaj 10-15 minute, in cure de 10-12 zile. Se poate utiliza de 1-3 ori /zi.

Continut: 75 ml

Indicatii: Datorita complexitatii substantelor bioactive din compozitie si a efectelor sinergice intre acestea, produsul accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite. Prin actiune usor revulsiva, de activare a microcirculatiei datorate capsicinei si componentelor din uleiurile esentiale, se absorb prin piele componentele vasculo-protectoare, ca si componentele hormono-mimetice. Un rol deosebit in aceste procese il au sistemele enzimatice ce se regasesc in extractele de plante utilizate. Toate aceste componente implicate in amendarea fenomenelor inflamatorii, contribuie la actiunea lipolitica de indepartare a depunerilor excesive de grasimi. Ca urmare, se reduc sau dispar fenomenele inflamatorii caracteristice celulitei, cele distrofice prin depunei excesive de grasimi si modificari ale colagenului pielii revenind la normal eleasticitatea si aspectul sanatos al pielii. Totodata produsul are actiune relaxanta, decongestiva, tonic musculara, sedativa conferind pielii un aspect placut si catifelat si un tonus pozitiv al intregului organism.

8,61 RON

LIPOGEL ANTICELULITIC

Descriere produs

Complexul bioactiv natural in asociere cu cafeina actioneaza eficient pentru indepartarea tesutului adipos excedentar (de pe coapse, abdomen, solduri) prin efectul de stimulare a circulatiei sanguine la nivel local si a metabolismului celular. In acelasi timp, compusii bioactivi actioneaza pentru refacerea elasticitatii pielii.
MOD DE UTILIZARE: Produsul se aplica zilnic in strat subtire si se maseaza bine zona afectata. Contraindicat persoanelor cu hipersensibilitate la una din componentele produsului.

PREZENTARE: tub de 100ml

PRODUCATOR: Tis Farmaceutic SA

8.25 RON

CELLULIGHT

Producator: Elmiplant


Descriere produs


O crema care face celulita sa roseasca! Intensa, eficienta, crema este special conceputa pentru masajul corporal, avand efectul fierbinte specific cremelor profesionale folosite in cabinetele de cosmetica. Reduce aspectul de coaja de portocala, mareste fermitatea pielii si stimuleaza circulatia sangvina.

Are actiune locala de incalzire a pielii cu rol in stimularea micro-circulatiei si in arderea grasimilor.

Guarana contine de 2-3 ori mai multa cofeina (guaranina) decat cafeaua sau ceaiul, fara a prezenta efectele secundare ale acesteia. Guaranina are aceeasi compozitie chimica ca si cofeina, teina si teobromina si aceleasi actiuni fiziologice: stimuleaza sistemul nervos central, creste ritmul metabolismului, este un diuretic slab.
Algele marine continute ajuta la eliminarea apei din tesuturi (drenaj), au efect de slabire locala (actioneaza asupra depozitelor de grasime), tonifica pielea si reduc aparitia aspectului de coaja de portocala.
Uleiul de piper negru are efect de incalzire, imbunatatind circulatia sangvina si tonusul muscular.

Cellulight de la Elmiplant este un cocktail exotic si indraznet de ingrediente anticelulitice naturale.
Formule FARA PARABENI.
Principii active folosite:
Alge marine
(Chondrus Crispus (Carrageenan) (and) Sorbitol (and) Mannitol (and) Sodium Chloride (and) Hydrolyzed Actin (and) Glucosamine HCl (and) Sodium Glucuronate (and) Calcium Gluconate)
Guarana
(Paullinia cupana seed extract)
Ulei de masline
(Oleo europaea fruit Oil)
Ulei de piper negru
(Piper nigrum oil)
Este o crema puternic reductoare care actioneaza direct pe zonele afectate de celulita. Are la baza efectul termoactiv care determina activarea circulatiei manifestata prin inrosirea si incazirea zonelor unde este aplicata. Pielea va deveni mai ferma si se va diminua aspectul de coaja de portocala.
Pentru rezultate optime, este recomandata combinarea actiunii cremei cu masaj anticelulitic.
Este recomandat masajul pe zonele afectate de celulita, de 2 ori pe zi, timp de cel putin 8 saptamani.
Pentru rezultate optime, este recomandata utilizarea de 2 ori pe saptamana a Cremei exfoliante de dus pentru a elimina celulele moarte si a pregati pielea de masaj.

Precautii:
- aplicarea produsului are ca efect incalzirea intensa si inrosirea pielii. Aceste efecte sunt normale si dispar in cateva minute de la aplicare.
- evitati contactul cu ochii si mucoasele.
- produsul nu se aplica pe pielea foarte sensibila, cu varice sau capilare evidente.
- produsul nu se aplica pe pielea proaspat epilata sau expusa la soare.
- formula este special conceputa pentru masajul corporal
- actioneaza in profunzime, incalzeste pielea, stimuleaza circulatia
- imbunatateste elasticitatea si fermitatea pielii
- contine un cocktail de ingrediente anticelulitice (alge marine, guarana, uleiuri esentiale, vitamine si piper negru) care actioneaza local
- restabileste textura pielii afectate de celulita
- reduce vizibil aspectul de portocala
- are o actiune de incalzire a pielii cu rol in stimularea circulatiei si in arderea grasimilor
- pielea este mai elastica

Formule FARA PARABENI.

16,50 RON
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Mar 19, 2008 3:10 pm

Ai folosit unul dintre aceste produse???
Sunt curioasa dak dau rezultate :scratch:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Mar 19, 2008 7:17 pm

eu n-am pentru ce..am 44 kg...:d :D
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Mar 20, 2008 9:14 am

Ce super....bravo...ai tinut o cura,eva sau ai slabit pur si simplu?
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Mar 20, 2008 10:37 am

pur si simplu dupa nastere am dat jos 36 kg....din cauza oboselii..stresului....
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Mai 08, 2008 2:48 am

36 kg????????????????????????????si eu ziceam ca am dat 8 kg in 3 saptamani ca e mult!!!!
mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu te mai stresa mai simona atat!!!!!!!!!!

kisses kisses kisses
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Mai 08, 2008 11:45 pm

ce sa fac..........ma consum si eu..........ca o tigare!!!!!!!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Vin Mai 09, 2008 12:04 am

pai de ce te consumi???????????
ai probleme?
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Vin Mai 23, 2008 2:57 pm

nu..dar sunt iute din fire...si mai este si seby nebunatic..si grijile de zi cu zii..iar cand imi fac planuri..dau lumea peste cap sa le duc la bun sfarsit!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Vin Mai 23, 2008 6:28 pm

bravo bravo
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Lun Iun 09, 2008 9:59 pm

multumesc..eu nu prea am nevoie de creme...poate doar daca descopera astia creme de ingrasare!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Lun Iun 09, 2008 10:21 pm

....simona relaxeazate mai mult si ai sa vezi cum iei proportii,mai lasa grijile.................doar o viata traim.......

referitor la produsele anticelulita ,eu am folosit supliform(la recomandarea unei prietene) si am fost tare multumita,ma dadeam de 2 ori pe zi ,ma masam 2,3 minute apoi ma infasuram in folie alimentara..................si la cateva minute incepe sa ARDA(la propriu) daca folosesti cu regularitate chiar da rezultate,,,,,,,,,,,,
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Lun Iun 09, 2008 10:48 pm

multumesc brienuka....dar asa e firea mea! o sa ma relaxez pe lumea cealalta..pe asta am o multime de facut!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Lun Iun 09, 2008 11:44 pm

si eu vreau sa-mi iau dar dupa ce nasc o sa-mi cumpar creme sau o sa ma duc la masaj!!!!!!
Sus In jos
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Iun 12, 2008 11:09 pm

da si masajul da rezultate foarte rapide..............am facut 2 luni(45 minute numai la burta) , de doua sau trei ori pe saptamana(cum aveam timp) si chiar nu mai aveam burta asa ca m-am lasat .........iar la vreo 3 saptamani burtica mea era la loc.........daca vrei sa mergi la masaj sa sti ca o data ce te-ai lasat se pune la loc,daca nu ai timp sa mergi o data pe saptamana pt intretinere (dupa ce ai obtinut rezultatele dorite )mai bine incerci alta varianta ............ca sa te convingi intreaba un profesionist sau alte persoane ................eu nu mai vreau sa aud de masaj ,am dat o gramada de bani degeaba
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Vin Iun 13, 2008 1:11 pm

aaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
multumim pentru informatii!!!!!!!!!!!!
kisses kisses
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:49 pm

Este normal sa iti doresti silueta ideala. Ai incredere in tine!
Alege Geomar.

Puterea inepuizabila a marii si rezervele sale in minerale esentiale ofera o sursa nepretuita de energie pentru sanatatea noastra. GEOMAR a individualizat patru dintre aceste importante surse (apa, sare, alge marine, namol) si le-a introdus in linia sa completa de tratamente corporale si produse de infrumusetare bazate pe oligoelemente de la Marea Moarta.

Datorita compozitiei bogate in peste 25 tipuri de minerale si oligoelemente, Marea Moarta este o sursa naturala de sanatate si frumusete. Produsele Geomar exploateaza resursele acestei mari unice in lume si foloseste elementele sale pretioase pentru a recrea "efectul de mare" acasa, cu tratamente de regenerare si purificare pentru sanatatea completa a corpului dumneavoastra.

Armoni.ro va ofera acum posibilitatea de a comanda produsele gamei Geomar direct de pe internet. Special create pentru o usoara utilizare la domiciliu, produsele noastre va vor oferi avantajele obtinute doar in saloanele profesionale de cosmetica. Trebuie sa completati doar un simplu formular de comanda, iar produsele va vor fi livrate rapid si fara costuri suplimentare. Puteti comanda aici.

Aceasta gama ofera solutia optima pentru celulita, vergeturi si marirea pe cale naturala a sanilor. Intrebari precum 'cum scapi de celulita?', 'ce cure de slabire sa urmez pentru a scapa de celulita?', 'ce tratament pentru vergeturi este mai eficient?', 'pot scapa de vergeturi?','cum imi pot tonifia sanii?', 'cum pot avea sani mai mari?' isi gasesc raspunsul in tratamentele corporale oferite de aceasta gama.

Geomar reuneste in produsele sale cele mai puternice si eficiente componente naturale de lupta impotriva celulitei si a vergeturilor dar si metode moderne recunoscute de saloanele profesionale de infrumusetare ca fiind optime pentru un tratament cu efecte de durata.

Meriti tot ce e mai bun pentru corpul tau!
Alege Geomar
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:49 pm

GEOMAR Namol anticelulitic cu alge marine-500ml



Continut:500 ml

Pret:109.90

Cod: 4316

Variatie:-

Cantitate:

Scapa ACUM de celulita cu un tratament profesional, usor de utilizat in intimitatea propriului camin!

Principii active: argila, sare de mare, alge oceanice, oligoelemente de la Marea Moarta, centela, salvie, eucalipt, uleiuri esentiale.

Rezultate: - tesutul cutanat devine ferm;
- se reduce efectul “cojii de portocala”;
- se elimina excesul de apa din organism;
- grabeste procesul de slabire localizata;
- produce o remodelare corporala efectiva pe zonele cu probleme;
- stimuleaza circulatia periferica.

Actiune: Fango Geomar este un produs de consistenta unui namol imbogatit cu alge marine, uleiuri esentiale si oligoelemente de la Marea Moarta. Compozitia sa naturala cu efect puternic si rapid, stimuleaza circulatia si eliminarea grasimii acolo unde celulita si depozitele adipoase sunt prezente.

Extraordinara capacitate drenanta a argilei este datorata fenomenului numit osmoza, prin care este deblocata eficient retentia hidrica a tesuturilor.

Alga Fucus este de origine oceanica si poate fi considerata un veritabil cocktail de elemente vitale. Are un continut ridicat in vitamine- acid folic, vitamina C, complex B (B1, B2, B6, B12) favorizand procesele metabolice, in special metabolismul glucidic, si oligoelemente crom, zinc, seleniu, fier, mangan, iod. Este bogata in proteine vegetale asimilabile, saraca in calorii si lipide. Contine de asemenea mucilagii non-asimilabile, determinand aparitia senzatiei de satietate, dar si facilitarea tranzitului intestinal.

Alga bruna Laminaria este recomandata pentru proprietatile sale anticoagulante si pentru combaterea tulburarilor hormonale. De asemenea, rezultate foarte bune se obtin si in cazul hipertensiunii, anemiei, tulburarilor de deglutitie, afectiunilor prostatei, prevenirii cancerului si osteoporozei, precum si diminuarii efectelor devastatoare ale fumatului activ si pasiv.

Extracte vegetale de Centella, Edera si Castan asigura actiunea de eliminare, prin osmoza, a lichidelor din tesut, relaxarea si stimularea circulatiei periferice.

Uleiurile esentiale de Salvie, Lavanda, Eucalipt, Timo si Melissa au o actiune lipolitica eficienta, naturala si cu efect de relaxare.

Mod de utilizare: Se recomanda o aplicare (in strat subtire) la 2 zile in prima saptamana, apoi o aplicare la 3 zile timp de 1 luna, iar pentru intretinere o aplicare o data pe luna. O aplicare nu este nevoie sa dureze mai mult de 30 de minute. Dupa ce trec cele 30 minute necesare tratamentului, produsul se indeparteaza cu apa (dus).

Contraindicatii:
Interzisa utilizarea de catre femei insarcinate!
Nu se aplica pe rani si in zone inflamate.
Nu se va lasa la indemana copiilor.

Produs cosmetic fara scopuri terapeutice.

* Preturile includ TVA
* Cost de impachetare si livrare 10 RON prin Curierat Rapid.
* Aceste informatii nu sunt un inlocuitor pentru sfaturi medicale date la nivel profesional. Aceste produse nu intentioneaza sa previna sau sa trateze o afectiune de natura medicala a pie
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:49 pm

GEOMAR Crema impact anticelulita - 100ml



Continut:100 ml

Pret:39.90

Cod: 0

Variatie: Cantitate:100 ml Cantitate:200 ml

Cantitate:

Efect de atac. Contine glicerina si colagen si reda fermitatea tenului fara a fi necesar masajul.

Actiune: ajuta la reducerea perniteleor adipoase localizate. Crema cu efect de atac este o crema gel care imbina principiile active naturale si dermocompatibile cu cele mai inovatoare formule structurale, pentru a gatanta maxiama disponibilitate si o penetrare profunda in tesuturi si in cazul masajului neprofesionist. Actiunea vasoprotectoare a Escinei ajuta la reconditionarea microcirculatiei si reoxigenarea tasutului. Zonele afectate de adipozitate localizata beneficiaza inca de la primele aplicatii, gratie Cafeinei si extractelor marine cunoscute. Peretii capilarelor, slabi si usori permeabili, sunt mai tonici datorita actunii cumulate a Salviei si Centellei. Crema cu afect atac mai contine si proteine vegetale hidrolizante, derivate cu inalta capacitate hidratanta dar si pretioase oligoelemente marine, care confera pielii luminozitate si elasticitate, minimalizand effectul de “ coaja de portocala”.

Rezultate: tesut cutanat mai compact cu reducerea efectului coaja de portocala si a retinerilor de apa in exces.

Mod de folosire: aplicati pe zonele cu probleme cantitatea dorita de produs, masand pentru absorbirea completa cu miscari circulare de jos in sus. Se recomanad aplicarea produsului treptat pe perioada masajului, pentru a obtine penetrarea maxima a tesutului. Faza “ atac” prevede doua aplicari dimineata si seara timp de 21 de zile. Pentru intretinere se recomanda o singura aplicar e pe zi timp de 2 saptamani pe luna in functi e de efactele dorite.

Atentie! Nu aplicati pe pielea iritata. A un se lasa la indemana copiilor.

Produs cosmetic fara scopuri terapeutice.

* Preturile includ TVA
* Cost de impachetare si livrare 10 RON prin Curierat Rapid.
* Aceste informatii nu sunt un inlocuitor pentru sfaturi medicale date la nivel profesional. Aceste produse nu intentioneaza sa previna sau sa trateze o afectiune de natura medicala a pielii.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:50 pm

GEOMAR Sare de baie de la Marea Moarta



Continut:punga

Pret:69.90

Cod: 0

Variatie: Cantitate:punga Cantitate:cutie

Cantitate:

SARURILE NATURALE GEOMAR, originare din Marea Moarta, sunt imbogatite cu principii active (magneziu, potasiu, sodiu, calciu, brom, sulf), care aduc beneficii depuratoare pielii. De asemenea, ajuta in tratamentul impotriva celulitei si a depunerilor adipoase.

Produs cosmetic fara scopuri terapeutice.

* Preturile includ TVA
* Cost de impachetare si livrare 10 RON prin Curierat Rapid.
* Aceste informatii nu sunt un inlocuitor pentru sfaturi medicale date la nivel profesional. Aceste produse nu intentioneaza sa previna sau sa trateze o afectiune de natura medicala a pielii.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:50 pm

Ce este celulita?

Fenomen tipic feminin, celulita este rezultatul unui proces anormal de stocare a grasimilor datorat unor factori alimentari sau/si hormonali.

In 12% din cazuri celulita apare in perioada de pubertate, 25% - in consumul de anticonceptionale, 20% - in timpul si dupa sarcina si 25% din cazuri in perioada de menopauza. Astfel, se poate afirma ca celulita apare frecvent in perioada „exploziilor hormonale”.
Din punct de vedere alimentar, o dieta cu exces de grasimi duce la cresterea in volum a celulelor grase (adipoase), uneori la chiar de 60 de ori volumul lor normal, rezultatul final fiind un drenaj sangvin local deficitar cu aparitia de tesuturi subcutanate inflamate ce dau aspectul acesta inestetic al epidermei.
De asemenea, anumite medicamente sunt susceptibile de a contribui la formarea celulitei: pastilele anticonceptionale in doze fortate, tratamentele hormonale prescrise in timpul menopauzei, dar si corticoidele (medicamentele anti-inflamatorii) si medicamentele antidepresive.
Celulita are tendinta de a se forma in partea inferioara a corpului, la nivelul feselor, pulpelor, soldurilor si gambelor dar poate aparea si la nivelul bratelor (pe partea posterioara) si gatului.

Celulita, pe langa aspectul estetic total nedorit este si un semnal de alarma dat de organism privind stilul de viata, alimentatia si sedentarismul. Trebuie, inainte de toate, privite cauzele ce au dus la aparitia celulitei, pentru a trata efectele acesteia. Trebuie restabilita circulatia sangvina necesara eliminarii toxinelor, excesului de grasime si de lichide din corp si reorientarea spre o alimentatie (si nu dieta!) echilibrata.

Ce favorizeaza aparitia celulitei?

Factorii ce contribuie la aparitia celulitei sunt urmatorii:




1. factori genetici;
2. modul gresit de alimentatie (o cantitate considerabila de grasimi animale, excesul de glucide, conservanti si aditivi alimentari, consumul insuficient de legume, fructe proaspete si a suplimentelor de vitamine);
3. sedentarismul;
4. dereglari hormonale (disfunctii ale ovarelor, suprarenalelor);
5. stresul (provoaca o hipersecretie de hormoni, care contribuie la depunerea grasimii pe abdomen si coapse);
6. fumatul, cafeaua si alcoolul;
7. dereglari de circulatie ale sangelui.
Cum scapam de celulita?

Efecte benefice impotriva celulitei se obtin si prin sport. De fapt, este recomandata practicarea sportului pentru a imbunatati circulatie sangvina cu scopul unui aport mai bogat de oxigen necesar arderii grasimilor din tesuturile adipoase. Fie ca e un sport de sala, cum este aeorobica, fitness-ul sau inotul, sau unul de aer liber precum ciclismul, rolele sau chiar mersul pe jos, toate ajute semnificativ la eliminarea si prevenirea aparitiei celulitei.
Exercitiile fizice practicate timp de o ora sau doua pe saptamana sunt de neinlocuit cand vine vorba de transformare grasimii in muschi si de ameliorarea circulatiei sangvine si limfatice.

Pielea de portocala nu dispare niciodata complet cu masaj. Masajul reprezinta insa cea mai buna metoda de a reda pielii aspectul fin. Trebuie actionat pe zonele pe care s-a instalat celulita. Masati interiorul coapselor pentru ca sa va remodelati tesuturile in profunzime. Framantati pielea cu amandoua mainile, ca si cum ati lucra un aluat, fara sa ciupti insa. O mana dupa alta, masati de la genunchi catre abdomen de 4-5 ori. Masati de jos in sus pentru a ajuta circulatia venoasa. Puneti mainile una langa cealalta, la nivelul genunchiului, perpendicular pe gamba si pe fata sa externa. Masati de la genunchi in sus catre coapse, facand miscari de du-te-vino: o mana inaintea celeilalte.

Pentru masaj va recomandam una din cremele din gama Geomar. Noua generatie de creme Geomar anti-celulita ataca chiar centrul adipocitelor (celulele grase), pentru a declansa eliberarea grasimilor si a bloca mecanismul de stocare. Daca forma de celulita pe care o aveti este insotita de retentie de apa, Fango Geomar cu efect de drenaj este solutia ideala pentru dumneavoastra. Pentru perioadele calduroase cand tratamentul cu creme cu efect de incalzire devine neplacut va recomandam crema Effetto Freddo. Ca sa obtineti un rezultat maxim, folositi crema timp de cel putin 6 saptamani, dimineata si seara.
De asemenea sunt recomandate dusurile reci alternate cu cele fierbinti pentru stimularea circulatie locale
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:50 pm

Ce sunt vergeturile?

Vergetura reprezinta o adevarata cicatrice propiu-zisa a pielii datorata unei leziuni, de cele mai multe ori ireversibile a tesutului. Aspectul vergeturilor consta in linii fine pe suprafata corpului care apar in urma ruperii tesuturilor subcutanate datorita cresterii rapide sau a distensiei marcante a tesutului. Vergeturile sunt foarte frecvente, acestea nu produc suferinta din punct de vedere medical insa sunt foarte suparatoare estetic in special pentru paciente.
Medical, vergeturile se numesc striae atrophicans, striae distensae, stria rubra (vergeturile rosii) striae alba (vergeturile albe). Sunt doua tipuri de vergeturi: rosii si albe. Cele mature, mai vechi sunt de culoare alb sidefiu, in timp ce vergeturile recente sunt rosiatice sau purpurii.

Cand si cum apar vergeturile?

Dintre femeile insarcinate aproape 90% dintre acestea fac vergeturi atat la nivelul coapselor cat si abdomenului. La pubertate aproximativ 70% dintre adolescente fac vergeturi si 40% dintre baieti au vergeturi.
Vergeturile apar in momentul intinderii pielii, componentele care sunt “agresate” fiind fibrele de colagen si proteinele din derm, stratul situat imediat sub epiderm. In urma ruperii fibrelor de colagen se produce dilatarea capilarelor invecinate cu acumularea in exces a sangelui, care determina culoarea rosiatica a vergeturilor noi aparute.
Vergetura are o culoare variabila in functe de stadiu sau de evolutie: in timpul fazei initiale culoarea difera de la roz la rosu inchis, odata ajunsa in faza cicatrizanta culoarea devine alb fildes. Durata fazei initiale variaza de la cateva luni la cativa ani, in schimb cicatricea ramane pentru totdeauna. Prevenirea este arma cea mai eficienta pentru a combate problema vergeturilor; interventia pe fasiile roz sau rosii este inca posibila cu foarte bune rezultate, in timp ce vergeturile deja cicatrizate pot fi cel mult reduse ca profunzime.

Vergeturile apar la femei in special la nivelul coapselor, sanilor, soldurilor si feselor. La femeile insarcinate vergeturile apar frecvent la nivelul abdomenului inferior, in ultimul trimestru.

Recomandari

- Masajul pielii cu o manusa sau perie de masaj avand ca scop intensificarea circulatiei sangvine locale
- Aplicarea zilnica de creme elasticizante la nivelul zonelor afectate cu scopul de a intretine pielea supla
- Alimentatie bogata in vitamina C si E, zinc si siliciu, minerale ce contribuie la pastrarea sanatatii.

Daca vergeturile sunt depistate precoce, aplicarea cremelor emoliente poate fi eficienta, reducand vergeturile. Unele dintre aceste creme sunt uleiul pe baza de vitamina E, recomandat in special pentru cicatrizare, preparatele din grupul vitaminei A. De asemenea dieta bogata in vitamine (vitamina C si E) si minerale (zinc si siliciu) poate preveni aparitia acestor leziuni. Suplimentele alimentare reprezinta o alternativa in cazul in care alimentatia este necorespunzatoare si saraca in aceste constituienti.
Consumul corespunzator de lichide precum si efectuarea de exercitii fizice favorizeaza circulatia sangelui in tesuturile subcutanate cu efecte benefice. Cremele emoliente au efect asemanator.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 5:41 pm

thanks thanks simona.
si eu as fi vrut sa ma duc sa fac un masaj dar acum am inteles ca nu am voie,dupa ce nasc o sa ma duc cu siguranta.
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Iul 03, 2008 1:17 pm

asa sa faci!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1Joi Iul 03, 2008 5:55 pm

iti dai seama ca o sa raman ca o purcica si trebuie sa fac ceva!
Sus In jos
Continut sponsorizat





PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Empty
MesajSubiect: Re: PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE   PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE Icon_minitime1

Sus In jos
 
PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» PRODUSE PENTRU FEMEI -IGIENA INTIMA
» PRODUSE PENTRU FEMEI -STIMULARE LACTATIE
» produse de igiena
» egalitate intre barbati si femei?
» Transpiratia la femei si barbati..motiv de neplacere!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Frumusete si shopping pentru mamici-
Mergi direct la: