MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 pe cine preferi?

In jos 
+3
mari_25ro - mariana
diana75
mama4you - Simona
7 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Lun Mar 31, 2008 6:50 pm

ai o vedeta draga? sau o personalitate anume iti place? spune-ne despre cine e vorba si o sa vezi fotografia ei aici in forum, ce zici?
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Apr 01, 2008 2:18 pm

Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
diana75
Membru
Membru
diana75


feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti-zona vest
Data de inscriere : 08/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Apr 01, 2008 4:02 pm

Johnny Deep!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Apr 01, 2008 4:27 pm

s-a marcat............iata-l! in una din ipostazele reusite! sa-l manance mama pe el de frumos!

pe cine preferi? 013610
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Apr 01, 2008 4:28 pm

altcineva...............lista poate continua!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Apr 02, 2008 11:15 pm

favoritul meu este: Brendan Fraser
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Apr 02, 2008 11:37 pm

IATA-L AICI!

pe cine preferi? Mv5bmt10

pe cine preferi? Mv5bmt11

pe cine preferi? Mv5bmt12
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Apr 02, 2008 11:38 pm

kisses kisses :mama4you:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Apr 02, 2008 11:39 pm

mai asteptam si alte cereri!

pe cine preferi? Poohth10
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Vin Apr 04, 2008 1:55 am

nu mai vrea nimeni sa-si vada idolii aici?
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 6:38 pm

Wentworth Miller din serialul Prison Break... bestial... desi cred ca e mai tanar decat mine...
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 6:46 pm

pe cine preferi? Mv5bod10

pe cine preferi? Mv5bmz10

pe cine preferi? Mv5bod11
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 6:47 pm

multumita d-na? kisses
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 7:01 pm

Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Lun Apr 07, 2008 12:45 am

pe cine preferi? Yahoo12

mai asteptam si alte cereri!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Sam Mai 17, 2008 6:55 pm

mie imi place fffffffffff mult de richard gere!!!!!!!!!
e superb ca barbat!!!!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 12:33 am

pe cine preferi? 351116hjo5qxswfm
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 1:58 am

ce i-as face lui asta de l-as prinde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Mai 20, 2008 11:58 am

ras nu esti sanatoasa.....adevarul este ca arata bine tipul!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mar Mai 20, 2008 3:44 pm

wowwwwwwwwwwwww!!!!!!!!!!!!!!
e febletea mea!!!!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Mai 21, 2008 2:44 pm

Elvis Presley dinti
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Mai 21, 2008 9:25 pm

La 16 august se implinesc 31 de ani de la dispariția lui Elvis Presley. Pentru mulți este o zi obișnuită. Noi, insă, i-am dedicat celui care a fost numit "Regele Rock’n’Roll-ului", o Ediție de Colecție.

Pentru că Elvis ne-a lăsat, la răndul lui, o viață intreagă… O poveste presărată cu strălucire, dorință și succes.

Un glas frumos ca răsăritul soarelui. O carieră sonoră, pe care o găsim atașată in cărțile tuturor celor care au apreciat valorile autentice. Un fenomen.

Elvis trăiește! Pentru că și acum, la 30 de ani de la inregistrarea decesului marelui artist, nu este nevoie decăt de căteva acorduri dintr-o melodie de-a sa pentru ca sufletul să iți fie invadat de lumină și să intri, dintr-odată, intr-o lume ca de basm. Povești de iubire devastatoare, transpuse in melodii care te răscolesc și astăzi.Â

 Povestea unei vieți care a ars repede pentru că s-a dedicat total muzicii și bucuriei de a-i vedea pe oameni mulțumiți, fericiți, altfel…

Viața unei intregi generații a fost schimbată de "puterea" extraordinară a Regelui. Din cap pănă in picioare. De la tunsoare la imbărăcăminte.Â

Dar, cel mai important, cei ce au trăit odată cu Elvis, au invățat cum să fie mai vii, mai veseli, mai increzători. Au ieșit din chingile unei societăți impietrite și au indrăznit să rădă in hohote in timp ce se dezlănțuiau prin dans.

"Fenomenul", că-l numim industrie, fanatism sau nostalgie, dovedește că

Elvis trăiește in inimile a milioane de oameni. Pentru că Regele a căntat o muzică pentru eternitate.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Mai 21, 2008 9:26 pm

pe cine preferi? Thumb300_02elvis_6august2007 [color:c92c=#fff]Elvis, alături de Scotty Moore, intr-o plimbare pe motocicleta sa Harley Davidson



Inclinația spre muzică l-a determinat pe Elvis să nu renunțe la dorința de a cănta.





După absolvirea liceului, Elvis inregistrează primul demo la Memphis Recording Service. In ziua in care a pășit in incinta Studioului Sun, de serviciu era Marion Keisker, o femeie sociabilă, trecută de 30 de ani, care fusese de mică una dintre figurile de la radio. Mai tărziu, Marion povestea in cartea lui Jerry Hopkins: "Era intr-o sămbătă după-masa, o după-amiază foarte aglomerată. Nu știu cum se făcuse, dar in momentul acela eram singură intr-un birou care era plin de oameni dornici să-și facă discuri personale. Mai mult, se formase un fel de coadă."
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Mai 21, 2008 9:27 pm

pe cine preferi? Thumb300_08elvis_6august2007 [color:ae83=#fff]Nunta lui Elvis cu Priscilla, prilej cu care regele a comandat un tort cu șase etaje



Dragoste la prima vedere… furtunoasă așa cum era și vărsta Priscillei Beaulieu. Avea 14 ani. Iar el, la 24 de ani, era deja o legendă. Știa insă un lucru - o iubea. "Am avut o relație foarte romantică. Elvis era conștient de diferența de vărstă dintre noi și de faptul că era in misiune in Germania și nu a făcut nimic care m-ar fi putut răni…", nota Priscilla in cartea autobiografică, "Elvis și eu". "Nu prea știa cum să procedeze. Imi scria și imi telefona deseori… Adesea, conversațiile durau căteva ore bune…"





VIA ORAȘUL INGERILOR. In următorii doi ani, Priscilla a vizitat de două ori Graceland, Las Vegas-ul și Los Angeles-ul. Insă totdeauna cuplul era insoțit fie de prieteni fie de rudele căntărețului. O relație la distanță plină de frămăntări… pănă in 1962. Cănd Elvis și-a luat inima in dinți și i-a telefonat tatălui Priscillei, pentru a-i cere permisiunea ca aceasta să-și termine studiile in Memphis.

Ofițer al forțelor aeriene ale Statelor Unite, căpitanul Paul Beaulieu (tată vitreg) i-a imprimat fiicei sale o educație cazonă, iar cererea lui Elvis era puțin probabil să fie acceptată. Dar nu imposibil! Asigurăndu-l că Priscilla va avea parte de cea mai bună educație și nu va fi lăsată singură, iar abia atunci cănd va avea vărsta corespunzătoare se vor căsători, a reușit să obțină ce și-a propus. Tatăl lui Elvis, Vernon, a inscris-o la Școala de fete "Immaculate Conception" și i-a oferit tot confortul necesar la Graceland, in timp ce starul filma in Los Angeles "Fun in Acapulco".





PAS CU PAS. La intoarcerea căntărețului acasă, fără ca părinții Priscillei să știe, aceasta s-a mutat incetul cu incetul in locuința lui Elvis din Bel-Air. După absolvire, cei doi au continuat să locuiască impreună timp de patru ani, cănd la Graceland, cănd in Bel-Air.

Intr-o seară tărzie din decembrie 1966, Elvis a bătut la ușa Priscillei. "Cănd a intrat, am văzut că ținea ceva la spate. Mi-a spus că are o surpriză pentru mine. Era Crăciunul iar Elvis obișnuia să ia cadouri tuturor. Insă a ingenuncheat in fața mea și mi-a inmănat cutiuța. Inăuntru era un inel de logodnă cu un diamant de 3,5 carate." Incurcat, «Regele» și-a inceput discursul: «Ne vom căsători. Vei fi a mea. Ți-am spus că te voi cere cănd va fi momentul. Acesta este momentul». "Am fost foarte surprinsă, relata Priscilla, pentru că nu m-am așteptat la așa ceva. Am inceput să plăngem și ne-am imbrățișat. Apoi am coborăt să ii anunțăm pe toți…"





DOUĂ NUNȚI. Pentru că și-au dorit o ceremonie intimă, cuplul a preferat varianta Las Vegas. Pentru 15 dolari, la 1 mai 1967, in circa 10 minute, cei doi au fost declarați soț și soție. Iată ce nota presa la acea vreme: "Elvis Presley, cel mai mare artist al vremii, la 32 de ani s-a căsătorit cu Priscilla Anne Beaulieu, in vărstă de 21 de ani, luni dimineața, la hotelul Milton Prell’s Aladdin. Este prima căsătorie pentru amăndoi.(…) Ceremonia, la care au luat parte familiile și prietenii cei mai apropiați ai cuplului, a fost urmată de o scurtă petrecere in cazinoul hotelului." După tăierea unui tort cu șase etaje cuplul a ținut o conferință de presă.

La 29 Mai 1967, Elvis și Priscilla vor simula o a doua căsătorie pentru cei care nu au putut fi de față in Vegas. Au imbrăcat hainele de nuntă și au mimat ceremonia.





NESIGURANȚĂ. La exact nouă luni de la căsătorie, la 1 februarie 1968, s-a născut unica urmașă a lui Elvis, Lisa-Marie. Cu toate acestea, in cartea biografică, Priscilla, descrie temperamentul posesiv al proaspătului soț.

Deopotrivă, iși amintește de faptul că Elvis ii mărturisese că incheiase legătura pe care o avea cu Anita Wood cănd i-a cerut să se mute in Memphis. Insă ajunsă la Graceland, a găsit un pachet cu scrisori recente. Au urmat apoi o serie de colege de platou, aventuri care pentru trubadurul din Memphis "nu au insemnat nimic". Din acel moment Priscilla a inceput să fie alături de soțul ei oriunde avea să meargă.

Ba mai mult, in cazul in care nu avea cum să fie lăngă el, ii telefona și il anunța că va veni, pentru a se asigura că acesta nu va "cădea in ispită". Din cauza nesiguranței, Priscilla ajunsese să se deghizeze schimbăndu-și hainele, machiajul, culoarea părului, pentru a-și face soțul să uite de tentații. Nu a fost de ajuns… Elvis reincepuse goana turneelor prelungite iar ziarele erau pline de știri ce dezvăluiau aventurile trubadurului.

La sfărșitul lui 1971, Priscilla decide să părăsească domiciliul conjugal, luănd-o cu ea și pe Lisa Marie. In iulie 1972 intentează divorț. La 9 octombrie 1973, data pronunțării divorțului, Elvis incepuse să se vadă cu Linda Thompson, relație ce avea să dureze pănă in 1976.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1Mier Mai 21, 2008 9:29 pm

Ultima noapte de dragoste…



Inainte de pronunțarea divorțului dintre Elvis și Priscilla, "Regele" incepuse o relație cu Linda Thompson. Aceasta avea să se instaleze la Graceland, imediat după plecarea Priscillei, in august 1972. Se pare insă că ințelegerea pasiunii lui Elvis pentru muzica evanghelică nu a putut să țină această relație mai mult de patru ani. Potrivit Lindei Thompson, "au existat momente cănd atitudinea lui Elvis era de neințeles. Pur și simplu iși făcea rău cu măna lui…". In 1976 Linda Thompson decide să il părăsească.




Legătura cu Ann-Margret



Cea mai cunoscută aventură a "Regelui" rock’n’roll-ului a fost cea cu actrița Ann-Margret, parteneră in filmul "Viva Las Vegas". Relația lor a ținut prima pagină a ziarelor o bună parte a anului 1963, așa că Priscilla a decis să iși viziteze soțul pe platoul de filmare. Conștientă că Priscilla era in Los Angeles, Ann-Margret a făcut publică logodna cu "Regele". Știrea a fost repede preluată de marile ziare din America, așa că Elvis și Tom Parker, managerul acestuia, au decis că ar fi bine ca Priscilla să se intoarcă la Graceland pănă la limpezirea poveștii.

La auzirea cererii, Priscilla a luat o vază și a aruncat-o urlănd: "Aia (n.r. Ann-Margret) să-și țină fundul in Suedia, acolo unde ii este locul!". Cu toate acestea, disperată să-i facă pe plac soțului, Priscilla pleacă spre Graceland a doua zi. Elvis va reveni acasă după două săptămăni, recunoscănd existența acelei relații. Regele iși dăduse insă cuvăntul că ii pusese capăt.

Dintre toți colegii de pe platourile de fimare, Ann-Margret a fost singura care a participat la funeraliile "Regelui".




Complexul lui Oedip…



Se pare că Elvis avea o predilecție către adolescente. Autoarea biografiei "Regelui" afirma că acesta nu se putea manifesta normal in fața femeilor de vărsta lui. De aceea prefera adolescentele in fața cărora nu se simțea amenințat.

De asemenea, mai mulți specialiști opinează că starul și-a iubit foarte mult mama și că nu și-a revenit niciodată după moartea ei, ceea ce, in termeni medicali, se numește sindromul lui Oedip. Mai mult, se vehiculează ideea conform căreia Elvis nu a mai avut relații intime cu Priscilla după nașterea Lisei-Marie
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





pe cine preferi? Empty
MesajSubiect: Re: pe cine preferi?   pe cine preferi? Icon_minitime1

Sus In jos
 
pe cine preferi?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce preferi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Divertisment-
Mergi direct la: