MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 intimitatea in doi!

In jos 
+2
Ilona
mama4you - Simona
6 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Mai 11, 2008 12:54 am

asta asa e!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mai 12, 2008 2:46 pm

thanks thanks
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 16, 2008 2:10 pm

mama mi-a zis sa nu fac sex decat cu barbatul pe care o sa-l iau de sot! si am fost cuminte si am ascultat-o! acum ii multumesc pentru ca din punctul asta de vedere m-am maritat d-ra si sotul meu nu-mi poate reprosa nimic!sunt unii barbatii care o fac!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 16, 2008 3:02 pm

poate cei cu idei invechite Simona fac asemenea reprosuri...pai cum se casatoreste lumea peste 30 ani...iti dai seama ce-ar fi sa fie "neinceputa"...
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 16, 2008 4:08 pm

ras ras ce ar mai fi!!!!!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 16, 2008 6:31 pm

urlete si plansete... ras ras
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 17, 2008 3:14 pm

ras ras
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 12:39 am

danseaza danseaza
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 22, 2008 12:45 am

:hohot;:nu suntem sanatoase!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 22, 2008 2:25 am

un pic asa!!!!!!!!!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iun 04, 2008 5:07 pm

ras ras
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iun 04, 2008 5:45 pm

danseaza danseaza
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iun 09, 2008 6:18 pm

Doamne..ne-am cautat mult pana sa ne gasim !
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 10, 2008 2:14 pm

lol! lol! lol!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iun 11, 2008 12:45 pm

nu-i asa??????????
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 12, 2008 3:11 pm

da da
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iun 14, 2008 6:48 pm

kisses kisses
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 17, 2008 12:35 am

Dezinvoltura in pat

Cine nu isi doreste alaturi de el o femeie cu experienta? In fond, sexul este mult mai placut atunci cand fiecare dintre cei doi parteneri are initiativa, experienta, ii place sa experimenteze si nu se da in laturi de la nimic! La prima vedere, un barbat trebuie sa fie nebun sa nu priveasca cu ochi buni o astfel de femeie. Totusi, de cele mai multe ori, asa se intampla. Femeile cu experienta sunt deseori, pe nedrept, asociate cu femei usoare cu libidou crescut... in fine, bune pentru orice, mai putin o relatie de durata bazata pe iubire si devotament! Sa nu credeti ca barbatilor le place o mironosita sau o sfanta... nu, nici vorba! Dar daca s-ar putea ca ea sa fie virgina si, ca printr-un facut, sa se si 'priceapa', ar fi perfect! Cu alte cuvinte, barbatii se tem de o oarecare experienta anterioara a iubitei lor pe plan sexual. Vor sa simta ca ei sunt cei mai buni, cei mai iubiti, ca cel dinainte 'nu a insemnat nimic', ca ei o satisfac cel mai bine, ca ei ii arata calea cea mai usoara spre orgasm si ca ei o invata orice lucru iesit din sfera 'normalului'.
de Cristian Suciu

Orice abatere de la acestea ii fac sa se intrebe: 'Oare cel de dinainte era mai priceput decat mine?, 'Oare a avut multi parteneri inaintea mea?' si altele asemanatoare. Aceste indoieli afecteaza relatia de cuplu si implicit actul sexual. Am auzit de multe cazuri in care barbati, bantuiti de astfel de intrebari, ajungeau uneori sa-si imagineze cum femeia pe care ei o iubesc face sex cu alti barbati si astfel au devenit incredibil de gelosi si posesivi.

Toti vrem sa ne simtim centrul universului partenerilor nostri si ne este greu sa acceptam ca au existat si universuri paralele... fara sa stim vreodata daca ceea ce are el sau ea alaturi de noi este cu adevarat mai bun decat ceea ce a avut. Exista, insa, si barbati care privesc cu totul altfel aceste lucruri si care se bucura de experienta sexuala a partenerei lor fara sa o judece, gandindu-se ca ce a fost a fost si oricum nu mai conteaza. Omul traieste in prezent, nu?

Exista cai de a afla ce reactie poate avea partenerul vostru, daca va temeti ca experienta voastra sexuala l-ar putea face sa va judece si sa o faca, mai mult ca sigur, gresit. In primul rand prin discutiile despre sex. Orice cuplu le are si cei care incep printr-o prietenie, le-au avut probabil dinainte. E bine sa iti dai seama cum vede partenerul tau o relatie sexuala. Daca prefera 'sa tina totul pentru el' si are un mod evaziv de a trata problema, mai mult ca sigur ca e un tip care el insusi nu are multe de spus in domeniu si probabil te va eticheta negativ. Daca, tras de limba, admite ca are micile lui 'placeri ascunse' si ca e un tip deschis si receptiv la o relatie sexuala cu limite largi sau chiar inexistente, atunci e ok.
Psihologii suedezi au ajuns la concluzia ca un om, fie el barbat sau femeie, capata mult mai multa experienta sexuala, dezinvoltura si dezinhibitie intr-o relatie stabila. E bine sa il faci pe partenerul tau sa inteleaga ca nu e necesar sa ai multi parteneri ca sa stii ce si cum sa faci in pat. De cele mai multe ori e nevoie doar de o singura relatie stabila in care a existat iubire, pentru ca cei doi sa acumuleze multa experienta. De obicei, relatiile sexuale pasagere nu formeaza 'experiente' din simplul fapt ca cei doi nu se cunosc, nu se iubesc, poate nici nu se apreciaza si nu sunt interesati sa se deschida prea mult, sa accepte sau sa incerce mai mult decat sex, pur si simplu.

Daca partenerul tau a inteles cele de mai sus, probabil ca va accepta mult mai usor experienta si initiativa ta sexuala. Totusi, e posibil ca el sa cada intr-o latura mult mai dificila a problemei: 'Oare ma iubeste la fel de mult ca pe cel de dinainte? In fond, au facut atatea lucruri impreuna...'. Poate chiar l-ai iubit mai mult pe cel de dinainte, dar el nu trebuie sa afle. I-ar face rau si tie nu ti-ar folosi la nimic. Barbatii sunt orgoliosi...V-ati intrebat de unde regula, inca din evul mediu, cum ca o femeie trebuie sa se marite virgina? Orgoliul lor nu permite ca mintea unei femei sa faca vreodata comparatie intre ei, si un posibil 'fost'. Desi lucrurile, aparent, stau altfel acum, in esenta sunt la fel. De aceea, el trebuie sa fie cel mai bun, chiar daca nu este. Nu cred ca un tip inteligent ar accepta usor o afirmatie de genul 'El, desi am stat 5 ani impreuna, nu a insemnat nimic pentru mine', dar un 'Ma bucur asa de tare ca ai aparut in viata mea! ma faci sa simt lucruri pe care nu le-am mai simtit niciodata pentru un barbat...!', ar putea sa functioneze...

Pe scurt, e bine sa incerci sa-ti dai frau liber imaginatiei si sa lasi experienta sa-si spuna cuvantul, doar daca esti sigura ca cel de langa tine e un tip tolerant, care intelege ca acum el este barbatul din viata ta si ce a fost inainte nu prea conteaza. Daca nu, poate ca putina precautie se impune si lucrurile trebuie facute treptat, ajutate de comunicare si intelegere reciproca.


© copyright 121.ro
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 17, 2008 2:07 pm

bravo bravo
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 17, 2008 2:22 pm

thanks thanks
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iun 25, 2008 3:10 pm

da e o chestie!!!!!!!!
super interesanta,dar barbatul trebuie sa fie dement sa se gandeasca la trecut!!!!!
eu cred ca fiecare avem trecutul nostru si fiecare avem cate ceva ca ne-a marcat!!!!!
sotul meu mi-a povestit cam tot ce facea el inainte si sincer nu am fost deloc geloasa si eu i-am povestit lui si nici el nu a fost gelos deloc si suntem ffffffffff deschisi unul cu celalat!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iun 25, 2008 4:32 pm

asa si trebuie alina...altfel nu am rezista ca familie
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 26, 2008 5:03 pm

normal!!!!!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Iun 27, 2008 1:23 am

kisses kisses
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 31, 2008 5:21 pm

noi daca o sa ne mutam la frate-miu..o sa fie mai greu cu intimitatea...
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





intimitatea in doi! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intimitatea in doi!   intimitatea in doi! - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 
intimitatea in doi!
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» crezi ca timpul schimba omul si intimitatea in cuplu?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Intimitate-
Mergi direct la: