MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 experiente din maternitate

In jos 
+6
AlinaStoichiciu
andanauto -Andreea
patibuz - Ileana
nanabebe -Georgiana
roberta
mama4you - Simona
10 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Lun Mar 10, 2008 2:56 am

la ce maternitate a-ti nascut? cu ce doctor?cum v-au tratat?cum v-ati acomodat cu spitalul?v-ati facut prietene in maternitate?ati pastrat legatura cu ele? probleme intampinate in maternitate!...impartasiti experienta voastra..recomandati doctori buni...chiar si rubrica ...doctori de care sa ne ferim!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
roberta
Nou venit
Nou venit
roberta


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Ploiesti -zona vest
Data de inscriere : 10/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Lun Mar 10, 2008 4:08 pm

Eu am nascut cu Dr. Mogos de la Al Medica. Am nascut in Bucuresti la spitalul Polizu. A fost totul ok .
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Lun Mar 10, 2008 4:10 pm

n-ai avut curaj sa nasti in maternitatea din Ploiesti? ai nascut normal sau prin cezariana? eu am nascut la Ploiesti prin cezariana
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
roberta
Nou venit
Nou venit
roberta


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Ploiesti -zona vest
Data de inscriere : 10/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Lun Mar 10, 2008 4:23 pm

Da Simona , sincer nu am avut curaj sa nasc aici. nu am nici cea mai mica incredere in doctorii de aici. Finuta mea s-a nascut aici si a trebuit sa stea 2 luni in spital pt ca a luat nu stiu ce microb la nastere. Plus de asta , doctorii i-au spus ca s-a nascut cu o malformatie la o manuta si or sa aiba mari probleme cu ea. Acum are 4 ani( face in aprilie) si n-are nici cea mai mica problema la mana , dar a ramas foarte sensibila de la microb.
Plus de asta am avut si eu o problemuta de care nu m-a scapat decat Dr. Mogos. Mai fusesem inainte la 2 doctori si niciunul nu a vazut. Si pt ca m-a scapat de problema (asta cu mult inainte de a ramane insarcinata ) am capatat mare incredere in ea si am mers cu ea in continuare.
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Mar Mar 11, 2008 1:39 pm

am auzit si eu cazuri de tot felul....experiente placute sau mai putin placute insa nu m-am descurajat..am preferat sa nasc aici la Ploiesti, cu dr. Balea..o dr extraordinara....si nu am avut nici o problema...
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
roberta
Nou venit
Nou venit
roberta


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Ploiesti -zona vest
Data de inscriere : 10/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Mar Mar 11, 2008 3:30 pm

Si eu inainte de toate am vrut sa am copilul cu mine de la inceput. Si faptul ca a stat langa mine tot timpul in maternitate mi-a fost de mare ajutor.
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Mier Mar 12, 2008 7:19 pm

da fetelor voi ati avut noroc cu doctoritele voastre ca au venit a mea D.Fusu era in concediu si nu am avut ce sa fac m-am dus la maternitate si am spus cum mia spus ea,sa spun ca sunt pacienta ei si ma va prelua alta doctora si ma preluat dar sincer a fost ca si cind nu aveam.Am stat de la ora 10 pina seara la ora 20 cu dureri ca sa isi de-a intrun final seama ca de fapt eu nu pot sa nasc normal si ma bagat la urgenta in cezariana.Deci despre maternitate in sine nu am ce sa spun dar despre medici nu stiu nu am fost multumita! :evil:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Joi Mar 20, 2008 10:10 pm

nasolala experienta...nana..te compatimesc!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Joi Mar 20, 2008 11:33 pm

da nasoala!merci simo!dar acum ce sa mai faci am trecut peste si cu timpul uiti!dar asta nu inseamna ca fetele care sunt gravide sau vor sa faca un bebe sa se sperie!am avut eu ghinion!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Vin Mar 21, 2008 11:49 am

depinde de doctorul care iti urmareste sarcina....e bine sa ai pe cine te baza!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Vin Mar 21, 2008 4:12 pm

da asa este ca nu toti sunt la fel!
Sus In jos
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 9:26 am

Nasol tare, nana... Si eu tot cu dr Fusu am nascut, dar am fost multumita. Am facut cezariana. La tine insa, a fost tare neserioasa...
La mine a decurs totul f bine, am fost f bine tratata, desi si eu ma temeam de statul in maternitate, ca si eu am auzit atatea lucruri rele. Insa, a fost totul super ok. Duminica la 5 PM am inceput operatia, la 5.20 PM a iesit bebe, iar joi la 12.00 eram toti trei acasa si eu si sotul ne minunam ca nu mai doarme cum dormea la maternitate! bebe Operatia e super, se vindeca grozav, nu ma deranjeaza deloc, am avut fire care se resorb... Personalul mi s-a parut dragut, in limita normalului, bineinteles...
Sa stiti, mamici, ca si aici sunt saloane rooming-in (sa stai in camera cu bebe), dar trebuie sa rezervi intr-un fel, pt ca sunt putine. Eu una nu am vrut, desi dr ma intrebase, pt ca nu cred ca m-as fi descurcat cu operatia. Mi-a fost frica! Si acasa, ma ajuta sotul sa ma ridic din pat!
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 3:21 pm

aha,deci tu ai fost programata ptr cezariana!ma bucur sa aud ca sa ocupat de tine! bravo!si cit despre statul in salon cu copilul sincer eu nu as vrea ca stai mai cu grija si tot asa!ai timp slava domnului cind vi acasa sa stai cu bb! dinti
Sus In jos
andanauto -Andreea
Nou venit
Nou venit
andanauto -Andreea


feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : masinile
Stare de spirit : vesela,uneori cam nesuferita
Data de inscriere : 20/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 3:30 pm

buna mamicilor!eu am nascut normal.am avut niste probleme inainte si a trebuit ca prima nastere sa fie normala.a iesit perfect.totul a decurs bine.
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 3:32 pm

misto asa!este bine ca fetele care vor sa nasca normal citind ce ai scris tu s-au mai incurajat putin bravo!dar cu ce doctora ai mers?
Sus In jos
andanauto -Andreea
Nou venit
Nou venit
andanauto -Andreea


feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : masinile
Stare de spirit : vesela,uneori cam nesuferita
Data de inscriere : 20/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 3:46 pm

cu Iancu Geoegeta
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 3:52 pm

aha si inteleg ca esti multumit de ea!este un lucru bun! :ma simt bine:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 6:41 pm

dupa norocul fiecaruia dupa cum am zis..insa....dormi cum iti asterni! adik..daca vezi din timp ca apar probleme te muti la alt doctor...eu am fost pana la 7 luni la dr banciu..o idioata..parerea mea..apoi am avut norocul sa ma primeasca dr. balea..o dulcica de femeie...si totul a fost super!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 10:29 pm

SI despre dr Iancu si despre dr Balea am auzit numai lucruri bune, sa stiti. La fel despre Mogos, Golosneanu si Munteanu. Asta, daca mai intereseaza pe alte gravidute... gravida
Sus In jos
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 10:32 pm

De fapt, pana la urma cred ca f mult conteaza relatia pe care o construiesti cu dr tau si incederea pe care poti sa i-o acorzi... Tb sa te simti in siguranta.. Eu una am vazut mai multi pana m-am hotarat!
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Sam Mar 22, 2008 11:40 pm

nu stiu daca este vb doar de asta,ca incredere in ea am avut tot timpul pina in ziua in care am nascut!la cabinet era o dulce in schimb la maternitate lasa de dorit! uimit
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Dum Mar 23, 2008 8:33 am

asa se intampla deobicei...mai conteaza si sa mai intrebi si in stanga si in dr..mamicile care au nascut cu resp dr..la cabinet sunt si mamici dar vin sa nasca a doua oara cu acelasi dr...

eu o recomand pe dr balea cu cea mai mare incredere!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
andanauto -Andreea
Nou venit
Nou venit
andanauto -Andreea


feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : masinile
Stare de spirit : vesela,uneori cam nesuferita
Data de inscriere : 20/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Dum Mar 23, 2008 2:27 pm

si eu o recomand pe dr.IANCU la fel cu toata increderea.da si despre dr.BALEA am auzit lucruri bune este o dulce si buna ca medic cit despre FUSU.....prima sarcina pe care am pierdut-o am fost la ea si....
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Dum Mar 23, 2008 3:16 pm

Imi pare rau sa aud ca inca exista si dr care nu-si fac meseria!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1Mar Mar 25, 2008 12:11 am

da sunt dar asta este,ce poti sa faci!bine totusi ca mai sunt si doctori(e) care isi fac datoria ca altfel ...............
Sus In jos
Continut sponsorizat





experiente din maternitate Empty
MesajSubiect: Re: experiente din maternitate   experiente din maternitate Icon_minitime1

Sus In jos
 
experiente din maternitate
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» bagajul pentru maternitate
» Indemnizatia de maternitate pentru studente!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Sarcina d'al capo al fine si nasterea :: Nasterea :: Nasterea normala; Nasterea prin cezariana-
Mergi direct la: