MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 modele de mesaj ptr felicitari

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Lun Mar 10, 2008 3:01 pm

Astazi, fiind o zi frumoasa
Si stiind ca-i ziua ta,
In parfumul diminetii
Tin a te felicita.
Astazi, ziua fericirii
Pentru tine a sosit;
Iti doresc in a ta viata
Numai drumul aurit,
Flori frumoase, fericire
Sa rasara-n calea ta,
Iar acum, te rog, primeste
LA MULTI ANI din partea mea

_________________________

Fie ca ziua asta sa fie inceputul a tot ceea ce vrei in viata!Si fie ca viitorul sa-ti fie intesat cu lucruri de bine!Astazi si in fiecare zi,ma gandesc la tine si iti urez o zi de nastere plina de fericire,liniste si momente de neuitat!Fie ca ce e mai bun sa vina de acum incolo!LA MULTI ANI!

__________________________

Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem viitorului. Asa ca sa scrii frumos, cu multa dragoste si blandete! la multi ani puiului tau
________________________________________
Mesajele de felicitari sunt ca urarile de sarbatori, cu cat sunt mai sincere cu atat sunt mai frumoase.

--____________________________________________

In acest moment 3,7 milarde de oameni dorm, 2,3 milioane se indragostesc, 4,1 milioane mananca, dar o singura persoana draguta din toata lumea citeste acest mesaj ... Noapte Buna!!!
______________________________________________
De pasti cind zorile s-aprind si la biserici clopotele bat, din inima iti zic cu glas plapind HRISTOS A INVIAT!!!
___________________________________________________-
Bucuria vine din lucruri marunte. Linistea vine din suflet. Lumina vine din inima fiecaruia. Paste Fericit!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mar Mar 18, 2008 3:13 pm

Mesaje de Paste:
"Iepurasul mustacios e de Paste norocos, nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonac, mielul fript si un Paste Fericit! "

"In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna....HRISTOS A INVIAT !!!!"

"Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii."
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mar Mar 18, 2008 4:05 pm

foarte frumos....multumim Ilona!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Joi Aug 14, 2008 2:05 pm

m-am uitat in portofel si era gol,m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede,m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem,2 maini sa tinem,2 ochi sa vedem,2 urechi sa auzim,dar de ce ne-a dat o sg inima?Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Un duh mi-a promis 3 dorinte.Eu i-am spus ca nu vreau 3,nici macar 2,ci una singura:Mi-as dori sa te am pe tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pt mine:tu sau viata?Eu voi spune ca viata,iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pt mine tu esti viata!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pt mine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Soarele nu ar fi portocaliu,marea nu ar fi albastra,eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Intr-o noapte o stea m-a intrebat:"De ce nu o lasi daca te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea,tu ti-ai parasi cerul ?"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti,nu inimi,pt ca inimile se pot rupe,dar cercurile nu au capat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Daca as fii o lacrima in ochii tai,m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele,iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei,nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pentru a trai am nevoie de batai de inima.Pt asta,am nevoie de o inima.Pt o inima am nevoie de fericire.Pt fericire,am nevoie de tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa,m-as apleca asupra umarului tau,te-as strange in brate si as spune "uite asta".
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Buzele tale par sa se simta singure.N-ar vrea sa le intalneasca pe ale mele!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vreau sa-ti fur inima , caci tu mi-ai rapit-o pe a mea.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Iubesc 3 lucruri:Soarele,Luna si pe tine.Soarele-ziua,Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pt totdeauna!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Undeva,cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura,adu-ti aminte ca cineva,undeva,se gandeste la tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa,dar nu era ploaie,cerul plangea pt ca pierduse cel mai frumos inger!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca.Dar mi-a zambit spunandu-mi ca un inger nu poate veghea alt inger!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Cand te-am vazut prima oara,mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei,iar acum imi fac inima sa arda!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac,mi-a dat o padure.I-am cerut un rau,mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga,dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Cand vine noaptea,uita-te pe cer.Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere,se va indeplini pt ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Acum cand te iubesc,te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc.Te rog iubeste-ma si tu!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Inima-mi plange cu suspine,fiindca tu nu esti langa mine.Stiu, departarea este grea,dar te rog nu ma uita!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tot ce vreau este ca la "judecata de apoi" sa pot spune : "da. Dar am avut iubirea!". Asadar mai lasa-ti-ma sa traiesc!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 3:09 pm

bravo bravo
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 10:50 pm

thanks kisses
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mier Sept 10, 2008 5:45 pm

bravo fetele...acum am vazut sub asta...
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mier Sept 10, 2008 9:53 pm

nu-i nimic.........sper sa-ti placa
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Joi Sept 11, 2008 10:50 am

imi plac... bravo
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Joi Sept 11, 2008 1:34 pm

kiss
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Joi Sept 11, 2008 1:36 pm

si eu... thank's
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Lun Sept 22, 2008 1:11 pm

la multi ani cu veselie
sanatate pe vecie
casa plina de bucate
dragoste pe saturate
bani la greu noroc cu carul
La multi ani si sus paharul!!!!

asta mi-a placut cel mai mult....
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mar Sept 23, 2008 11:51 pm

Mesaje felicitari Dragoste
· Ma indoiesc ca stelele sunt de foc, ma indoiesc ca soarele se misca, ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna, dar niciodata nu ma indoiesc ca te iubesc! >>>
· Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. >>>
· Ce n-as da sa fiu o lacrima, sa curg pe obrazul tau, sa mor pe buzele tale... Pe cand o raza calda de soare va soarbe intr-un tarziu, urma lacrimei ce candva, mai mult ca >>>
· Aminteste-ti in fiecare dimineata cand te trezesti sa razi mult si des, sa castigi respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor, sa obtii aprecierea criticilor >>>
· Cineva se gandeste la tine si te iubeste neincetat. Acel cineva sunt eu. >>>
· Pe pamant traiesc sase miliarde de oameni, dar numai tu esti jumatatea mea. >>>
· Sigur nu sunt cel mai simpatic barbat din lume si nici cel mai destept si nici cel mai bogat, dar sigur sunt cel mai norocos. >>>
· Te iubesc pentru ca esti speciala! >>>
· Mi-e dor de tine si vreau sa fim impreuna in fiecare zi! >>>
· Tu esti floarea vietii mele, alta floare nu gasesc, tu esti totul pentru mine, eu pe tine te iubesc! >>>
· Iti trimit prin nori, Un buchet de flori, Si prin mica stea, Inimioara mea. >>>
· Imi este foarte dor de tine, cu toate ca incerc sa nu ma gandesc la asta, sunt insa doua momente cand nu reusesc: ziua si noaptea. >>>
· Privesc inapoi asteptind o regasire, Revad si acum chipul tau, Va fi totdeauna o eterna iubire, Pentru tine, pentru mine, pentru noi. >>>
· Esti departe, sunt departe, Totusi nu te pot uita, Caci privirea ta frumoasa, A intrat in inima mea. >>>
· Dragostea inseamna sa respiri, sa speri, sa ierti si sa iubesti. Daca as fi un nor, as sta tot timpul deasupra ta, daca ai fi pamant eu as fi apa, daca ai fi rautatea, eu >>>
· Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata. >>>
· Te iubesc si te doresc in fiecare clipa a vietii mele. Esti pentru mine tot ce poate fi mai frumos, sublim si delicat. >>>
· Ajuta-ma sa te caut, cautandu-te sa te pot gasi, gasindu-te sa te pot iubi, iubindu-te sa nu ma mai satur de dragostea ta. >>>
· Incearca sa patrunzi cu privirea dincolo de ferestrele sufletului, in departare si gandeste-te la mine, pentru ca ma vei gasi oricand langa inima ta. Te iubesc! >>>
· Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit. Viata se termina cand incetezi sa visezi, speranta moare ca >>>
· Sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii ascunse, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii! >>>
· Am nevoie de tine... Vreau ca in fiecare seara sa adorm cu tine si a doua zi, dimineata sa fii tu cel langa care sa ma trezesc. Vreau sa fii motivul pentru care sa traies >>>
· Sunt zile in care soarele se ridica trist si prea lent spre zi. E ziua fara tine, fara parfumul tau, fara privirea ta, fara culoarea rozelor si adierea respiratiei tale.. >>>
· Ai aparut in clipe grele cand sufletul mi-era pustiu! Si m-am apropiat de tine fara sa vreau, fara sa stiu! Ca tin la tine, e vina mea! Ca te-am vazut e vina ta! Ca nicio >>>
· Sunt aici, asculta tacerea inimii mele... si ia-ma de mana, ca sa putem merge mai departe... si nu ma lasa sa privesc nici o secunda inapoi. Mi-e dor de noi... >>>
· In lumea asta suntem simpli muritori, dar in lumea noastra suntem regele si regina unui regat, regatul iubirii noastre! >>>
· Dincolo de tradare, de ura, de minciuna, de indoiala, de neincredere, de asteptare, de neimplinire, de sperante, de timp, de spatiu, dincolo de stele si de curgerea impla >>>
· A mai trecut un an prin noi, a fost si soare, au fost si ploi, dar important este c-ai stat cu mine... Te iubesc! >>>
· Pasii mei fara tine nu ma poarta niciunde, Timpul meu fara tine curge in amanunte Ochii mei fara tine sunt privati de vedere Viata mea fara tine o eterna durere >>>
· Visul meu fara tine...fara de importanta Si un maine ce vine e lipsit de speranta Mintea mea fara tine goala, neconcentrata Lumea mea fara tine rece si dezolanta. >>>
· Sufletul meu fara tine, negru si deprimat Zimbetul meu fara tine... un film prost regizat Noaptea mea fara tine, voalata si desueta... Eu ma simt fara tine tot mereu inco >>>
· Jumatate din tine ai uitat-o la mine, Jumatate din mine pe vecie la tine. Asa umblam amindoi prin lume iubite Cu inimile goale si neintregite. >>>
· Eu fara tine simplificata cu doi Un tot putem forma doar fiind amandoi Noi apartinem impreuna prin legi inca nescrise Separati stam la portile fericirii... inchise. >>>
· Fara tine iubirea niciun sens n-ar avea Fara tine sa stii nici nu pot respira Fara tine ma ratacesc, ma pierd si complic Fara tine prin viata sunt un vesnic...NIMIC. >>>
· As vrea sa fiu o aripa din gandul tau... Sa-ti sarut tacerea si sa-ti mangai singuratatea... Daca nu te-as fi intalnit, nu as fi stiut cine sunt... Te iubesc! >>>
· Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu, luna sa-ti vegheze somnul iar ingerii sa-ti indulceasca visele... inchide ochii si voi fi langa tine. Te iubesc >>>
· I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine! >>>
· Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oriunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc >>>
· Ma gandesc la tine doar o singura data, si atunci foarte putin, insa o fac la fiecare respiratie a mea, fiecare clipa a mea trece cu gandul la tine. Tu esti dragostea mea >>>
· Daca ai putea sa simti cum bate inima mea de fiecare data cand iti aud vocea, ai simti si tu ca locul tau este langa mine si nu atat de departe. Abia astept sa te strang >>>
· Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe niciuna si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. >>>
· Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il ascunzi! >>>
· Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ... >>>
· Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult. >>>
· Dragostea este lumina acestei lumi. Ea o strabate si o umple. >>>
· Se zice ca orice lucru la timpul sau e placut, o, dragoste, ce insemni tu de esti placuta tot timpul? >>>
· Inima mea are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde. >>>
· Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. >>>
· Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape de tine... >>>
· Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata... dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata via?a. >>>
· Iubirea e o floare foarte placuta, dar trebuie sa ai curajul sa te duci s-o culegi de pe marginile unei prapastii infricosatoare. >>>
· Sa iubesti pentru a fi iubit, e omenesc, dar sa iubesti pentru a iubi, e aproape ingeresc. >>>
· Iubirea e un sentiment, o emotie care te cuprinde si te inlantuie in stransoarea ei. Pana sa iti dai seama de ceea ce ti se intampla esti sclavul ei.. >>>
· Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine. >>>
· Tu ai facut culorile mai vii, frumusetea mai pura, placerea mai intensa. Te iubesc mai mult decat iubesc viata, frumoasa mea, minunea mea. >>>
· Mai presus de toate ea mi-a fost data ca sa traiesc pentru tine! Ca o vraja, mainile tale alunga orice grija; vorbele tale imi sunt alinare si inspiratie si toate acestea >>>
· Nimic nu e mai dulce ca dragostea; nimic mai puternic, mai inaltator; nimic mai cuprinzator; nimic mai fericit, mai plin, mai bun...in cer sau pe pamant. >>>
· Tot ce stiu despre iubire este ca iubirea e totul. >>>
· Daca as avea cate o stea pentru fiecare zi pe care mi-ai luminat-o, acum as tine o galaxie in maini. >>>
· Asa cum o candela lumineaza intunericul, asa ma luminezi tu pe mine. Esti iubitul meu, prietenul meu, sufletul meu pereche. >>>
· Nici telefonul nici ecranul calculatorului nu pot inlocui prezenta ta aici. Dar in inima mea, simt ca imi esti mereu alaturi. >>>
· Esti patura care ma incalzeste noaptea, esti inspiratia pentru care ma trezesc in fiecare dimineata si care ma insoteste de-a lungul zilei. Ti-am simtit lipsa dinainte sa >>>
· Fiecare zi care trece fara sa te am langa mine este la fel de goala ca urmatoarea. As vrea sa te tin in brate, sa te sarut, sa imbatranesc alaturi de tine. Esti jumatatea >>>
· Nu exista in viata decat o singura fericire: sa te iubesc si sa fiu iubit... de tine. >>>
· Iubirea intre doi oameni...este intalnirea intre doua singuratati care se ocrotesc si isi tin companie. Asa cum facem noi doi. >>>
· Te iubesc nu numai pentru ceea ce esti, dar si pentru ceea ce sunt alaturi de tine.Te iubesc pentru ca m-ai facut mai bun (a), ceea ce a dat valoare vietuirii noastre, a >>>
· Eu, sarac fiind, nu am decat visurile mele; mi-am asternut visurile la picioarele tale; paseste usor caci umbli pe visurile mele. >>>
· Sa te tin in brate in lumina apusului si sa-ti fiu alaturi pentru totdeauna - asta e tot ce-mi doresc pentru restul zilelor mele... Si asta, mi-am spus cu uimire, asta es >>>
· As vrea sa fiu aerul care-ti atinge trupul pentru o clipa. As vrea sa fiu acel ceva neobservat, dar necesar. >>>
· Iubirea mea e profunda, cuprinzatoare si inalta cat sufletul meu... Te iubesc cu toata suflarea, zambetele si lacrimile vietii mele... >>>
· Iubirea e un lucru mare, un mare bine; ea singura face din greu usor si trece lin peste toate asperitatile. Caci ea duce o povoara fara sa fie impovaratoare si indulceste >>>
· Sa iubesti inseamna sa-ti asumi cel mai mare risc. Inseamna sa-ti pui viitorul si fericirea in mainile altuia. Inseamna sa crezi fara rezerve. Sa accepti sa fii vulnerabi >>>
· Daca viata mea ar fi o clipa petrecuta cu tine, nu mi-as dori alta... O clipa sa ma privesti, sa ma saruti, sa ma atingi. Vreau ca tu sa reprezinti visurile mele, vreau c >>>
· Am o inima si stie deja cat de mult pacatuieste iubind, dar iubeste, nu-i pasa neghioaba ca nu mai deosebesc ziua de noapte. >>>
· As vrea intr-o zi mohorata sa-mi zambesti si sa te gandesti ca in acea clipa ochii mei iti pictează chipul cu acuarela dragostei. As vrea sa rasufli o soapta care sa-mi a >>>
· Asa cum o lumanare lumineaza intunericul, asa ma luminezi tu pe mine. Esti iubitul meu, prietenul meu, sufletul meu pereche! >>>
· Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna 'Te iubesc!', iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata! >>>
· Unele iubiri nu prind rasaritul, altele traiesc doar pt o vara, unele se pierd si le inghite timpul... doar una te topeste cand nu credeai s-apara... >>>
· Deseneaza un cerc si nu o inima, in jurul celui pe care il iubesti, pentru ca o inima se poate frange, dar un cerc se va invarti pentru totdeauna. >>>
· Sunt un politist si te arestez pentru ca este ilegal sa fii atat de frumoasa si de sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea. >>>
· Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in ini >>>
· M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima sit e-am gasit pe tine... Abia atunci am realizat cat de boga >>>
· Fiecare apus aduce o amintire.
Fiecare rasarit aduce o speranta...
Intre apus si rasarit sunt ore fara viata...
Sunt orele in care esti departe de mine! >>>
· Se intampla in viata sa iubesti, dar sa fii ranit ... iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel >>>
· Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd va reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal sau... poate nici >>>
· Am vrut sa aflu ce-i iubirea am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine. >>>
· Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi... >>>
· Daca as fi de gheata, ai vedea cu ochii tai cum ma topesc cand imi zambesti, dar bine ca nu sunt pentru ca altfel m-as fi topit deja. >>>
· Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea. >>>
· Iubirea este hrana sufletului, la fel cum alimentele hranesc trupul fizic, iubirea hraneste sufletul. Daca trupul nu primeste alimentele de care are nevoie, el devine sla >>>
· Cand vei gasi o floare
Pe drumul inflorit
Sa-ti aduci aminte
Ca eu te-am iubit! >>>
· Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! >>>
<<< Inapoi
Sarbatori
There are no upcoming events!
Calendar felicitari
L M M J V S D
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


Noutati felicitari
Felicitari animate de Ziua Internationala a Femeii
2008/03/05
Felicitari animate de Ziua Indragostitilor
2008/02/07
Felicitari animate de Sf. Ioan
2007/12/31
Felicitari animate de Sf. Vasile
2007/12/26
Felicitari animate de Sf. Stefan
2007/12/17
Colinde de Craciun
2007/12/08
De Craciun Mosul iti aduce felicitari vesele si animate
2007/12/08

Ultimele felicitari trimise


Tu iti amintesti, eu iti multumesc!




Tu esti iubirea mea




Fiecare apus aduce o amintire...
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mier Sept 24, 2008 10:48 am

bravo ely...sunt super...
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Mier Sept 24, 2008 12:37 pm

thanks kisses
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1Vin Dec 04, 2009 10:08 am

bv ely
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





modele de mesaj ptr felicitari Empty
MesajSubiect: Re: modele de mesaj ptr felicitari   modele de mesaj ptr felicitari Icon_minitime1

Sus In jos
 
modele de mesaj ptr felicitari
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONCURS FARMASI - S-A INCHEIAT! FELICITARI CASTIGATOAREI!
» MESAJ DE LA ADMINISTRATOR!
» semnatura mea din mesaj...cum o postez?
» cum incarci video in mesaj

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Happy day - aniversari :: La multi ani cu fericire... s-aveti parte de iubire-
Mergi direct la: