MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00

In jos 
+7
ely-lenuta
Carmenush
@ndreea
patibuz - Ileana
Ilona
nanabebe -Georgiana
mama4you - Simona
11 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Urmatorul
AutorMesaj
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 11:24 pm

si Raras! danseaza
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 11:25 pm

ii bun.....a mers si el cu tn prin oras azi????????
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 11:26 pm

da.....c-am toata ziua!.........si a cazut frant!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mier Sept 10, 2008 9:33 pm

Saracutul de el... kisses
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mier Sept 10, 2008 9:56 pm

e bine sa-l obisnuiesc si cu greul!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Sept 15, 2008 8:14 pm

lol! da
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Sept 22, 2008 8:04 pm

good night
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Joi Sept 25, 2008 5:18 pm

somn
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Joi Sept 25, 2008 7:59 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 88470613
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Dum Sept 28, 2008 9:16 pm

good night kisses
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Dum Sept 28, 2008 9:17 pm

somn
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Sam Oct 04, 2008 9:16 pm

buna searaaaaa!!!!!!!!
si
good night dinti
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Sam Oct 04, 2008 11:01 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 98060511
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mier Oct 08, 2008 7:50 pm

Fiecare zi trăită e o zi deosebită




Această povestioară te va ajuta să reflectezi. Continuă să citești, merită efortul.

Un prieten a deschis sertarul dulapului soției sale și a ridicat un pachet învelit în hârtie de mătase:

- Acesta - a spus - nu este un simplu pachet, e lenjerie.

A aruncat hârtia de împachetat și a observat mătasea rafinată și dantela.

- Ea a cumparat această lenjerie prima dată când am fost la New York, acum 9 ani. Nu a folosit-o niciodată. A păstrat-o pentru o ocazie deosebită. Bine… cred că aceasta este ocazia.

S-a apropiat de pat și a așezat lejeria lângă celelalte haine pe care urma să le ducă la pompele funebre. Soția lui tocmai murise. Întorcându-se spre mine îmi spuse:

- Nu păstra nimic pentru o ocazie deosebită, fiecare zi trăită este o ocazie deosebită.

Încă mă mai gândesc la aceste cuvinte… deja mi-au schimbat viața.

Acum citesc mai mult și fac curat mai puțin. Mă așez pe terasă și admir priveliștea fără să observ buruienile grădinii. Petrec mai mult timp cu familia și prietenii și mai puțin la servici. Am ințeles că viața trebuie să fie un cumul de experiențe de care să te bucuri, nu o luptă pentru a supraviețui.

Nu mai pastrez nimic. Folosesc paharele de cristal zilnic. Îmi pun paltonul nou pentru a merge la cumpărături, dacă așa decid și așa am chef. Nu mai pastrez cel mai bun parfum pentru ocaziile speciale, ci îl folosesc oricând am chef.

Frazele “Într-o bună zi…” și “Una din zilele acestea…” încep să dispară din vocabularul meu. Dacă ceva merită văzut, auzit sau făcut, vreau să văd, să aud sau să fac acum.

Nu sunt sigur ce ar fi făcut soția prietenului meu dacă ar fi știut că nu va mai apuca ziua de mâine, zi pe care noi toți o ignorăm într-o măsură destul de mare. Cred că ar fi telefonat celor din familie și prietenilor apropiați. Poate că și-ar fi sunat câțiva din vechii prieteni pentru a-și cere scuze pentru eventuale supărări din trecut și să se împace cu ei.

Aceste lucruri nefăcute sunt cele care m-ar supăra dacă aș ști că am orele limitate. Aș fi suparat că nu mi-am văzut prieteni buni, pentru că urma să îi contactez “Într-una din zilele astea…”. Supărat că nu am scris anumite scrisori pe care mă gândeam să le scriu “Intr-una din zilele astea…”. Supărat și trist pentru că nu le spusesem fraților și copiilor mei ce mult îi iubesc. Acum încerc să nu întârzii, să nu rețin și să nu păstrez pentru mine nimic din ce, împărtășit, ar aduce râsete și veselie vieților noastre. Și în fiecare zi imi spun că este o zi deosebită, fiecare oră, fiecare minut este deosebit.
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mier Oct 08, 2008 7:51 pm

good night somn
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mier Oct 08, 2008 9:20 pm

bravo bravo interesant ...si cred ca e o lectie buna pentru viitorul nostru!
somn good night
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Joi Oct 09, 2008 11:40 pm

kisses good night
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Joi Oct 09, 2008 11:43 pm

good night good night
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Vin Oct 10, 2008 2:35 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 14968810
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Sam Oct 11, 2008 10:28 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 1506893ef31iol5d7
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Dum Oct 12, 2008 10:30 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 85769311
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Oct 13, 2008 9:16 pm

O bijuterie valoroasa si unica



- Inteleptule, am venit la tine pentru ca ma simt atat de mic, de neinsemnat, nimeni nu da doi bani pe mine si simt ca nu mai am forta sa fac ceva bun… Ajuta-ma, invata-ma cum sa fac sa fiu mai bun? Cum sa le schimb oamenilor parerea despre mine?

Fara ca macar sa se uite la el, batranul ii spuse:

- Imi pare rau, baiete, nu te pot ajuta acum, am de rezolvat o chestiune personala. Poate dupa aceea…

Apoi, dupa o mica pauza adauga:

- Daca insa m-ai putea ajuta tu pe mine, atunci poate ca as rezolva problema mea mai repede si as putea sa ma ocup si de tine.

- Aaa… incantat sa va ajut - baigui tanarul cam cu jumatate de gura, simtind ca iarasi e neluat in seama si amanat.

- Bine - incuviinta batranul invatat. Isi scoase din degetul mic un inel si-l intinse baietanului adaugand:

- Ia calul pe care-l gasesti afara si du-te degraba la targ. Trebuie sa vand inelul acesta pentru ca am de platit o datorie. E nevoie insa ca tu sa iei pe el cat se va putea de multi bani, dar ai grija ca sub nici in ruptul capului sa nu-l dai pe mai putin de un banut de aur. Pleaca si vino cu banii cat mai repede.

Tanarul lua inelul, incaleca si pleca. Odata ajuns in targ incepu sa arate inelul in stanga si-n dreapta, doar-doar va gasi cumparatorul potrivit. Cu totii manifestau interes pentru mica bijuterie, pana cand le spunea cat cere pe ea. Doar ce apuca sa le zica de banutul de aur unii radeau, altii se incruntau sau ii intorceau imediat spatele. Un mosneag i-a explicat cat de scump este un ban de aur si ca nu poate sa obtina un asemenea pret pe inel. Altcineva s-a oferit sa-i dea doi bani, unul de argint si unul de cupru, dar tanarul stia ca nu poate vinde inelul pe mai putin de un banut de aur, asa ca refuza oferta. Dupa ce batu targul in lung si-n lat, rapus nu atat de oboseala, cat mai ales de nereusita, lua calul si se intoarse la batranul intelept.

Flacaul si-ar fi dorit sa aiba el o moneda de aur pe care s-o poata da in schimbul inelului, ca sa-l poatã scapa pe invatat de griji si, astfel, acesta sa se poata ocupa si de el. Intra cu capul plecat.

- Imi pare rau - incepu el - dar n-am reusit sa fac ceea ce mi-ati cerut. De-abia daca as fi putut lua doi sau trei banuti de argint pe inel, dar nu cred sa pot pacali pe cineva cu privire la adevarata valoare a inelului.

- Nici nu-ti imaginezi cat adevar au vorbele tale, tinere prieten! - spuse zambitor inteleptul. Ar fi trebuit ca mai intai sa cunoastem adevarata valoare a inelului. Incaleca si alerga la bijutier. Nimeni altul n-ar putea spune mai bine cat face. Spune-i ca ai vrea sa vinzi inelul si intreaba-l cat ti-ar da pentru el. Dar, oricat ti-ar oferi, nu-l vinde. Intoarce-te cu inelul!

Flacaul incaleca si pleca in goana… Bijutierul examina atent micul inel, il privi atent prin lentila prinsa cu ochiul, il rasuci si apoi zise:

- Spune-i invatatorului ca daca ar vrea sa-l vanda acum, nu-i pot oferi decat 58 de bani de aur pentru acest inel.

- Cuuum, 58 de bani de aur?!? - exclama naucit tanarul.

- Da, raspunse bijutierul. Stiu ca-n alte vremuri ar merita si 70, dar daca vrea sa-l vanda degraba, nu-i pot oferi decat 58.

Tanarul multumi si se intoarse degraba la invatat, povestindu-i pe nerasuflate cele intamplate.

- Ia loc, te rog - ii spuse acesta dupa ce-l asculta. Tu esti asemenea acestui inel, o bijuterie valoroasa si unica. Si, ca si in cazul lui, doar un expert poate spune cat de mare este valoarea ta.

Spunand acestea, lua inelul si si-l puse din nou pe degetul mic.

- Cu totii suntem asemenea lui, valorosi si unici, perindandu-ne prin targurile vietii si asteptand ca multi oameni care nu se pricep sa ne evalueze…

Povestea aceasta este dedicata acelora care zi de zi se straduie, lustruind cu migala, sa adauge valoare bijuteriei pe care ei o reprezinta si sa realizeze valoarea pe care o au. Amintiti-va mereu cat de mare este valoarea voastra, chiar daca multi din jur va ignora sau par sa nu-si dea seama cat sunteti de pretiosi…
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Oct 13, 2008 9:17 pm

somn good night
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Lun Oct 13, 2008 10:43 pm

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Db1c1910
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1Mar Oct 14, 2008 12:12 am

kisses super Ilona
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Empty
MesajSubiect: Re: Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00   Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa  ora 22.00 - Pagina 42 Icon_minitime1

Sus In jos
 
Zona crepusculara..nu pot sa adorm..imi spui o poveste? -dupa ora 22.00
Sus 
Pagina 42 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Concurs incheiat - hai sa facem o poveste!
» dupa operatie
» somnul la bebelusi dupa program sau aleatoriu?
» reluarea activitatii sexuale dupa nastere!
» mamici din Ploiesti zona sud

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Noapte linistita sau te macina gandurile-
Mergi direct la: