MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 egalitate intre barbati si femei?

In jos 
+5
mari_25ro - mariana
alina diana
monici
patibuz - Ileana
mama4you - Simona
9 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

cum crezi ca esti tu?
 egala cu barbatul
 mai superioara
Vezi rezultatele
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 02, 2008 2:32 pm

multumim fetelor1
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 12, 2008 12:00 pm

eu cred ca e mai bine sa cadem ambii soti de comun acord..........sa domneasca in casa armonia........nu superioritatea
Sus In jos
monici
De-al casei
De-al casei
monici


feminin
Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Maria Alexandra, fetita mea
Stare de spirit : intre bine si excelent
Data de inscriere : 07/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 12, 2008 12:10 pm

mare adevar graiesti, ely....
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 12, 2008 1:19 pm

la noi asa este.........nici unul cu autoritate in fata celuilalt........si ne merge bine
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Aug 20, 2008 5:15 pm

bravo Ely!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Aug 20, 2008 10:20 pm

thanks thanks
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Aug 21, 2008 8:36 am

kisses
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 22, 2008 10:37 am

kisses
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 22, 2008 4:56 pm

nu stiu daca e sub tocmai potrivit....dar fiindca vrem egalitate trebuie sa si gandim la fel...mai ales barbatii au de schimbat cate ceva din ideiile lor preconcepute....si am gasit un subiect interesant zic eu....despre sexul la prima intalnire.;



-I-am explicat fara prea multa tragere de inima punctul meu de vedere: ca a face sex dupa x timp de cand va cunoasteti mi se pare o mare pierdere de energie, vreme si sentimente. Altfel spus – daca-mi zbarnaie fundul sa-i topai in asternuturi unui barbat care-mi inunda corpul de hormoni, prefer sa “rezolv” problema rapid si abia mai apoi sa caut existenta vreunei alte calitati pentru care l-as putea iubi. Si spun asta pentru ca in general noi, femeile, confundam atractia sexuala cu dragostea. E drept ca ambele iti dau furnicaturi in stomac si piuituri in urechi, insa numai una iti ofera ceea ce iti doresti (tu, ca mie imi place si sexul in stare pura).

Daca nu ridici coada de pe la primele intalniri, s-ar putea sa te trezesti ca ai pierdut zile si seri romantice, pline de flori si bomboane de ciocolata in forma de inimioara, cu un eunuc impotent. E drept, ca ai si sansa sa fie fantastic intre asternuturi si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti. Dar hai sa fim serioase: daca nu esti un Ogica al loteriei sexuale, nu stiu daca merita sa risti prin aceasta metoda.

Si totusi… chiar daca promovez egalitatea sexuala, nu pot sa nu recunosc ca prin acest tip de recrutare neconventionala a viitorilor iubiti nu fac decat sa sper ca voi gasi unul suficient de destupat la creieri incat sa nu considere ca-s parasuta numai pentru ca m-am lasat trosnita din prima seara. Elimin astfel din fasa orice cretin incuiat la minte. Nu de alta, dar nu prea ma omor dupa barbatii care au impresia ca daca e al cincelea care iti trece prin pat esti o cocota, chiar daca ai 30 de ani din care vreo 15 de activitate sexuala.
E normal (si nu prea, dar fie) sa te raportezi la frecventa cu care ai schimbat partenerii, densitatea lor in cadrul unei anumite relatii ;) samd. Nimeni insa nu se gandeste la asa ceva. Nimeni de sex masculin desigur. Si niciunul nu ia in calcul toata lista de idioti de care te-ai indragostit nebuneste si care s-au facut una cu pamantul dupa ce (intr-un final) le-ai aratat piersicuta. Si ca tot veni vorba, si acesta este un alt argument pentru care promovez sexul de la primele intalniri: daca vor numai atat, atunci sa si-l ia si dusi sa fie. Mai bine mai devreme, decat mai tarziu cand apuci sa iti simti calcaiele incinse.

Exista desigur si reversul medaliei. Nu e o surpriza pentru vreuna dintre noi ca barbatii sunt mari vanatori. Iar tu, iepuroaico, trebuie sa stii exact cand sa fugi si cand sa te impiedici pentru ca ogarii sa aiba senzatia ca te prind greu in plasa. Pentru ca daca te prind usor, au senzatia ca si tu ai acelasi atribut ca actiunea. Ba chiar citeam o carte zilele trecute care zicea ca barbatii te catalogheaza inca de la prima vedere, dupa felul in care te imbraci. Ca si cand vreunul ar trece de prima intalnire daca noi am folosi aceleasi criterii…

Intr-un final, raspunsul la ce-si doresc barbatii este tare simplu: te doresc numai daca nu te pot avea. Iar tu trebuie sa amani cat mai mult momentul in care te predai sexual. Pentru ca nu pot decat sa recunosc cu rusine si scarba ca societatea moderna functioneaza pe aceleasi principii ancestrale: numai barbatii vor sex, femeile nu au nevoie, sexul este o unealta pentru a-I ademeni si incarcera pe barbat, iar una care vrea sa il practice pentru propriul interes este o parasuta.

Chiar daca, intre timp, cativa cercetatori au ajuns la concluzia ca si femeile au hormoni, ba chiar ca anumite dereglari provocate de lipsa cronica a hatanelii pot cauza boli grave, noi tot indobitociti am ramas. Si credem si perpetuam mitul conform caruia sexul apartine doar barbatilor.

Asa ca aveti de ales: folositi sexul ca unealta (in sensul abstinentei) pentru a cuceri orice barbat, sau faceti-va de cap si sperati sa-l gasiti pe acela din minoritate care si-a scos polistirenul expandabil din urechi si a inteles ca femeile sunt cu adevarat egale cu barbatii, ca stiu si vor sa faca sex nu cu acela care le ofera o casa si-o progenitura, ci cu un barbat care sa fie barbat din toate punctele de vedere.
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 22, 2008 9:26 pm

daaaaaaa.....f interesaNT...insa cred k ma nr printre indobitociti dinti rusine
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Aug 22, 2008 10:12 pm

uimit uimit
Sus In jos
erikanita
Avansat
Avansat
erikanita


feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca
Joburi/Distractii : job-toaletaj canin,distractii copii si animale
Stare de spirit : depinde de luna
Data de inscriere : 17/07/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Aug 23, 2008 1:30 am

E intradevar f interesant subiectul,sa spunem ca in occident femeia vrea chiar sa depaseasca barbatul si o si fac de multe ori,iar barbatul maninca din mina femei.De aceea sint f multi occidentali cauta sotii in europa estica pt ca femeia e mult mai supusa. dinti
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Aug 23, 2008 9:11 am

nici asa....eu vreau egalitate........
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Aug 23, 2008 9:57 am

sigur ilona! lol!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Aug 23, 2008 10:30 am

mie mi se pare ca din ce trece vremea...o sa dispara chestia asta cu virginitatea (ca si asa sunt tot mai rare) si aceaa ca daca ai avut mai multi barbati esti cu-va....asa ceva numai un om redus poate sa mai gandeasca.....repet..mai ales in zilele astea cand e asa viteza in toate......
Sus In jos
erikanita
Avansat
Avansat
erikanita


feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca
Joburi/Distractii : job-toaletaj canin,distractii copii si animale
Stare de spirit : depinde de luna
Data de inscriere : 17/07/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Aug 23, 2008 1:13 pm

de acord cu voi!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Aug 25, 2008 1:55 pm

si eu sunt de acord cu tn Alina!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Aug 25, 2008 2:54 pm

bravo kisses
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 26, 2008 1:14 pm

kisses
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Aug 26, 2008 11:18 pm

si eu sunt deacord cu voi... bravo
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Sept 05, 2008 3:03 pm

e bine daca suntem toate de acord...
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Sept 05, 2008 10:01 pm

da kisses
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Sept 08, 2008 11:35 pm

kisses kisses
Sus In jos
Continut sponsorizat





egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: egalitate intre barbati si femei?   egalitate intre barbati si femei? - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 
egalitate intre barbati si femei?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Transpiratia la femei si barbati..motiv de neplacere!
» PRODUSE PENTRU FEMEI - ANTICELULITICE
» PRODUSE PENTRU FEMEI -IGIENA INTIMA
» PRODUSE PENTRU FEMEI -STIMULARE LACTATIE
» compatibilitati intre zodii!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Intre noi femeile........-
Mergi direct la: