MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cosmetica ..la apel!

In jos 
+2
AlinaStoichiciu
mama4you - Simona
6 participan?i
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Iul 07, 2008 6:17 pm

Pentru ca toate vrem sa fim frumoase....hai sa ne gasim un locusor unde sa vb numai despre cosmetica,vreti?

Masca de frumusete cu argila recomand sa fie aplicata de doua ori pe saptamana. Ea elimina impuritatile ce se acumuleaza in timpul zilei, avand un efect regenerator si conferind pielii un aspect ingrijit. Argila hidrateaza si remineralizeaza tesuturile, indeparteaza eruptiile cutanate si ridurile, impiedicand astfel, imbatranirea prematura a pielii.

Modul de preparare a mastii cu argila este foarte simplu si usor. Astfel, se pun 1-3 linguri de argila pudra intr-un pahar de sticla sau de portelan si se adauga putina apa, eventual si suc de fructe. Apoi, se amesteca bine pana se obtine o pasta de consistenta smantanii. Aceasta pasta trebuie intinsa pe fata cu pensula sau cu degetele in strat subtire si lasata pana se usuca. In final este indepartata cu apa calduta.

Coenzima Q10 este din ce in ce mai cunoscuta pentru efectele ei aproape miraculoase, atat asupra organismului cat si asupra tenului. Impreuna cu uleiul de catina, extracte de nalba, castan si alti constituenti, coenzima Q 10 poate fi aplicata tenului zilnic, sub forma unei creme antirid.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Iul 07, 2008 6:17 pm

Crema antirid-ce contine coenzima Q10 distruge radicalii liberi si stopeaza procesul imbatranirii pielii. Utilizand produsul zilnic, pielea isi recapata gradul natural de hidratare si suplete.

Ca si organismul nostru, si pielea are nevoie de ingrijire si hranire. De aceea, crema nutritiva, ce contine vitaminele A si E, este necesara pentru intretinerea tenului. Se foloseste ca o crema de zi si/sau de noapte. Se aplica zilnic pe fata, gat si decolteu, dupa demachiere si tonifiere, pana se absoarbe complet.

Crema nutritiva confera elasticitate si suplete pielii, inhiba actiunea radicalilor liberi, contribuie la refacerea si mentinerea peliculei protectoare de la suprafata pielii, are efect nutritiv, netezeste si catifeleaza pielea. De asemenea, stimuleaza metabolismul celular, marind capacitatea de retinere a apei. Ajuta la netezirea liniilor si indepartarea ridurilor. Impiedica imbatranirea precoce a pielii.

Hidratarea pielii mentine elasticitatea tenului, prevenind aparitia ridurilor. O buna si corecta hidratare confera tenului un aspect de prospetime si tinerete. Avand in vedere faptul ca, apa cu care ne spalam pe fata contine diverse substante nocive, uscand de multe ori pielea, o crema hidratanta este cea mai indicata. Ea se poate aplica dimineata sau dupa demachere si tonifiere, pe fata, gat si decolteu, si chiar pe intreg corpul, printr-un masaj bland.

Crema hidratanta atenueaza ridurile, indeparteaza semnele de imbatranire a pielii, restituindu-i capacitatea de aparare fata de agresiunea factorilor de mediu. Pielea isi recapata astfel, prospetimea, devine mai supla, mai neteda, mai catifelata, iar fata mai luminoasa.

Impotriva aparitiei nedorite a ridurilor, natura ne vine in ajutor cu diverse plante. Ceaiul contra ridurilor contine un amestec din mai multe plante ce au un puternic efect impotriva ridurilor. El se aplica sub forma unei infuzii (1-2 doze la 250 ml apa clocotita, se lasa acoperit 20-30 minute). Astfel aplicata, infuzia stimuleaza mecanismele de regenerare a pielii, intinde tenul ofilit, curata fata de punctele negre si cosuri.

Pentru indepartarea cosurilor si a altor pete inestetice de pe fata, este recomandata folosirea unei solutii speciale, suspensia pentru ten inestetic. Aceasta solutie exercita asupra cosurilor, punctelor negre, impuritatilor din ten un efect puternic de curatire, eliminare, uscare si purificare. Ea se aplica zilnic sau chiar de doua ori pe zi, in zonele cu impuritati sau cosuri, pana la dispozitia completa a acestora.

In cazul in care tenul este patat sau in cazul in care dorim indepartarea pistruilor, putem folosi cu succes produsele speciale.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Iul 07, 2008 6:17 pm

Lotiunea pentru piele patata si pistrui se foloseste seara, de regula inainte de culcare. Inmuiati un tampon de vata si aplicati aceasta solutie, pe portiunile patate, de 3-4 ori pe saptamana. Pentru ca efectul sa fie imediat, folositi apoi in strat subtire unguentul pentru pistrui si piele patata. Dupa 1-2 ore va stergeti cu o lotiune nutritiva aplicata pe un tampon de vata, dupa care apelati la crema nutritiva. Continuati aceste aplicatii pana la disparitia completa a petelor.

Unguentul pentru pistrui si piele patata se poate aplica dimineata si seara, in strat subtire, masandu-se usor, pana se absoarbe complet. Acest unguent va patrunde cu usurinta straturile pielii, curatand si regenerand epiderma, deoarece contine vitamine cu efect antioxidant, precum si substante biologic active care inlatura pistruii, petele maronii si iritatiile pielii.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Joi Iul 10, 2008 4:29 pm

bravo


eu sincer nu prea ma dau cu nimic.....cu toate ca...macar pt riduri trebuie...ca mai bine previi decat elimini...dar....nu imi sta in obicei...si ...uit....dar pe aia as folosi-o....si mai imi curat fata o data pe sapt ....cu o lotiune...si ma ung pe corp cu o crema de la avon...cu lapte si miere...atat...in rest...nu prea am chef sa fac....
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Joi Iul 10, 2008 7:52 pm

nici eu nu folosesc nici un fel de creme.
am pentru corp si eu din aia cu lapte cu miere dar nu prea o folosesc!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Vin Iul 11, 2008 11:03 am

si eu o folosesc rar...nu atat cat ar trebui....dar....asta e.....
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Vin Iul 11, 2008 6:07 pm

asa am si eu de la dove si avon..dar uit sa le folosesc..le-am dus la mama si cand fac baita la ea..ma cremuiesc in voie!

in rest foloseam de la hemel o crema ptr fata..dar am terminat-o!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Vin Iul 11, 2008 11:26 pm

uoooffff...si eu uit sa folosesc cremele....dau o gramada de bani degeaba...am folosit o perioada o crema de fata dar nu am vazut nici un rezultat si am renuntat rusine
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Sam Iul 12, 2008 12:49 am

si eu am probleme cu tenul il am uscat si mi se usuca doar in jurul gurii.
am fost acum cativa ani la dermatolog si mi-a dat o crema dar costa mai mult decat salariu meu si am renuntat!
rusine era o crema care se prepara in farmacie.
imi pare rau ca nu am pastrat reteta!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Sam Iul 12, 2008 9:39 am

cuscra dar poti sa te duci iar la dermato...poate iti da iar ceva si....scapi..
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Dum Iul 13, 2008 12:11 pm

sau foloseste ulei de masline..te dai pe buze in jurul lor..seara inainte de culcare..face minuni!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Iul 14, 2008 10:55 am

uleiul de masline este f bun pt multe chestii...si tp par si pt corp.....
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Iul 14, 2008 11:58 am

asa este!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Mar Iul 15, 2008 11:10 pm

da eu imi fac masca de fata cu ulei de masline si miere.....in cantitati egale....chiar e foarte buna ...catifeleaza tenul extraordinar kisses
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Mar Iul 15, 2008 11:56 pm

am sa incerc si eu asta cu ulei de masline ca sunt curioasa sa vad!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 1:46 pm

bravo mie mi-e cam silasa fac
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 6:30 pm

o sa faci cand ai chef!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Dum Aug 10, 2008 2:47 pm

nici eu nu prea folosesc ..creme de prevenire si ingrijire a tenului si pielii rusine
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Dum Aug 10, 2008 8:44 pm

cred ca majoritatea suntem la fel!
din cauza problemelor,grijilor,copiilor ne neglijam s pe noi!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Dum Aug 10, 2008 9:41 pm

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Aug 11, 2008 1:42 am

kisses kisses
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Aug 11, 2008 10:45 am

si rau facem....ca uite asa apar ridurile si mai greu le indepartam decat sa le prevenim.....dar...cu toate ca stim asta...tot nu facem nimic pt noi.....dar poate si din lipsa de timp sau din neglijenta sau doar pt faptul ca nu suntem obisnuite sa avem grija de noi pe cat ar trebui....sa ne rasfatam macar 15 min pe zi....
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 42
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1Lun Aug 11, 2008 1:53 pm

asa ar trebui alina......dar nu prea avem timp ...........sau nu ne facem noi timp
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cosmetica ..la apel! Empty
MesajSubiect: Re: Cosmetica ..la apel!   Cosmetica ..la apel! Icon_minitime1

Sus In jos
 
Cosmetica ..la apel!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Intre noi femeile........-
Mergi direct la: