MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 10:52 am

Biblia ilustrata


BIBLIA ILUSTRATA le ofera copiilor posibilitatea de a se apropia de Cuvantul lui Dumnezeu intr-o forma accesibila. Fara sa se indeparteze prea mult de textul de baza al Bibliei, autorul a cautat o exprimare cat mai usor de inteles pentru toti copiii.
In paginile BIBLIEI ILUSTRATE copiii se vor intalni cu eroi indragiti precum Noe, Avraam, Iavov, Moise, David, Ioan Botezatorul, Petru, Andrei, Pavel si Ioan - oameni ai credintei prin care Dumnezeu si-a dus la indeplinire planurile de-a lungul istoriei. Se vor intalni, mai ales, cu Eroul eroilor, cu Cel care este Domn al domnilor si Rege al regilor, cu Fiul lui Dumnezeu - ISUS HRISTOS.

Format 16,5 x 24,5 cm, 397 pagini Pret: 25 LEI

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin10
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 10:53 am

Biblia mea cu ilustratii


Cartea contine:
* peste 170 de ilustratii color;
* cate o povestire pe fiecare pagina, redata pe intelesul copiilor;
* un material de citire a ilustratiilor, intitulat “Ce vezi aici?” menit a-i ajuta pe copii sa afle mai multe informatii importante despre Biblie;
* O sectiune de intrebari numita “Timp de aprofundare”, ce insoteste fiecare povestire si care ajuta copilul sa-si exprime gandurile si sa le incredinteze parintilor sau invatatorilor.

Format 24,8 x 17,3 cm, 191 pagini

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin11
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 10:57 am

Calatori prin Biblie Autor: Teofil Taban

Cum se calatorea in timpurile biblice ?
Povestiri scurte,jocuri captivante
140x205mm Nr.pagini:44 Pret: 3,50 RON

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin12
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 11:02 am

pentru parinti



Cele 10 porunci pentru parinti . Ed Young

Ce sa faci si ce sa nu faci pentru a avea copii reusiti!

În familie, fiecare parinte are nevoie de o profunda întelepciune pentru a educa un copil asa cum Dumnezeu l-a însarcinat s-o faca. A întelege care este însarcinarea si a-i da curs – aceasta este provocarea. Daca ar fi disponibil un serviciu telefonic de urgența pentru parinti, mamele si tatii secolului XXI ar apela zilnic la el…
Cele 10 porunci pentru parinți prezinta fundamentul biblic pentru cresterea copiilor. Scopul meu este sa prezint totul cu claritate, cu simplitate si sa las lucrurile sa vorbeasca de la sine. Pe parcurs, va voi împartasi cateva succese dar si esecuri pe care Jo Beth si eu le-am avut cu fiii nostri. (Autorul)

Pret: 22 LEI
apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin13
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 11:04 am

Copilul ca dar si responsabilitate . Paraschiva Pop

Dumnezeu a incredintat Mandatul Educatiei parintilor care indeplinindu-l „ca pentru Domnul” isi indeplinesc de fapt Mandatul Preotiei, asumandu-si crucea responsabilitatilor parentale in fiecare zi. Si atunci cele vremelnice, nebagate in seama si chiar saracacioase se convertesc in cele vesnice primind noi valente, nezarite de ochii omului carnal. Astfel, camera de zi, dormitorul si bucataria se transforma in ateliere si sali de clasa unde se invata deprinderi si lectii de viata privitoare la ceea ce este cu adevarat important, pregatindu-i pe copii sa inainteze impotriva valorilor culturii. Familia devine „Biserica mica” unde se recapituleaza zilnic liturghia extra muros integrandu-i pe copii in procesul sinergic de devenire intru asemanarea lui Hristos.

Educatia continua fara pauze de-a lungul anilor, in belsug si in lipsuri, in zile cu soare, dar si in zile cu aprige furtuni cand strigam catre Acela care pare sa fi adormit la carma vietii noastre, cand prabusirea casei pare sa fie iminenta. Dar intr-un mod paradoxal, crizele si suferinta se transforma in „ferestre” prin care-L putem vedea pe Dumnezeu, intelegand mai bine felul Lui de a lucra si de a converti dificultatile in prilejuri de crestere si de invatare. Si atunci sufletul nostru se smereste profund in fata intelepciunii, a purtarii de grija si atotcunoasterii Tatalui care vegheaza. Nimic nu se intampla fara stirea Lui, iar cele ingaduite de Dumnezeu converg, intr-un mod stiut doar de El, spre binele celor ce-L iubesc. Peste stradania parintilor se suprapune harul. Totul este har...

Dimensiuni : 210 X 150
Numar pagini : 280 Pret: 26 LEI
apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin14
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 11:06 am

Intelege-ti copilul

Intelege-ti copilul nu este altceva decat psihologia copilului exprimata intr-un mod simplu si practic. Aceasta este o carte care-i poate ajuta pe parinti sa dobandeasca o intelegere mai profunda a caracterului unic si a comportamentului copilului in diferitele stadii ale dezvoltarii sale. Dar aceasta nu reprezinta totul: ea ofera, totodata, sugestii practice cu privire la modul in care parintii pot sa-si modeleze copiii, astfel incat acestia sa creasca pentru a deveni adulti fericiti, iubitori si eficienti. Pret: 9 LEI
apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Imagin15
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Joi Apr 17, 2008 2:12 am

Cartea asta cu Intelegeti copilul o am si eu!!!!!!!!
Bunicica,nu am reusit sa o citesc toata,cam plictisitoare la inceput si nu am mai terminat-o!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Joi Apr 17, 2008 10:30 am

eu vreau sa mi-o cumpar.........de curiozitate !
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Joi Mai 22, 2008 8:48 am

bravo kisses
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Joi Mai 22, 2008 3:26 pm

sper sa mai gasesc si alte carti interesante! momentan am descarcat de pe net Biblia pt copii..desene animate...pt Seby si nepoata mea....imi pare rau ca nu am cum sa o postez si pe forum!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Joi Mai 22, 2008 3:38 pm

o sa incerc totusi ceva!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1Mier Aug 13, 2008 10:52 pm

bravo thanks simona!
Sus In jos
Continut sponsorizat





apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Empty
MesajSubiect: Re: apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti   apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti Icon_minitime1

Sus In jos
 
apropierea copiilor de Dumnezeu prin carti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce asteapta Dumnezeu de la noi femeile?
» Fitness prin sex
» greutatea copiilor nostri.
» Carti, ghiduri pentru cresterea copilului
» DEZVOLTAREA COPILULUI PRIN DANS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Mamici din toate colturile lumii :: Fata in fata cu Dumnezeu-
Mergi direct la: