MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 sa vorbim despre soacre!

In jos 
+13
Carmenush
anamea
AlinaStoichiciu
EMY2000
alina diana
chielena
monici
patibuz - Ileana
untch73
ely-lenuta
mari_25ro - mariana
Ilona
mama4you - Simona
17 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

cum e soacra ta?
 ca mierea?
 ca fierea?
Vezi rezultatele
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 11:58 am

hai ca aici sigur o sa vb toate......cum te intelegi cu soacra...ce fel de soacra este.....

o gluma haioasa spune ca soacra este o specie foarte raspandita chiar si in secolul nostru!

ce ar trebui sa faca o soacra si ce nu ar trebui sa faca sa fie pe placul nurorilor?

Iata comentariile expertilor:

Conform estimarilor expertilor, un divort din opt se datoreaza unei soacre rele.
Este bombanitoare, isi baga nasul peste tot, stie totul mai bine ca oricine, si este toata ziua buna ziua la usa, intotdeauna in cele mai nepotrivite momente. Soacra nu isi aduce ?copii? in fata instantei in mod constient. Nu, in majoritatea cazurilor, aceasta nu se intampla decat ca rezultat al bunelor intentii.

Cand soacra le aranjeaza dulapul fiului si norei sale fara ca cineva sa-i ceara ceva, nu o face decat pentru binele lor. ?Nu voiam decat sa dau o mana de ajutor, amandoi munciti?, se justifica soacra, dar nu se poate impiedica sa nu faca reprosuri: ?dulapurile aveau nevoie de putina ordine?. Daca sotul ii da dreptate mamei, momentul izbucnirii unei crize este aproape.

La originea unei crize dintr-o relatie pot sta niste conflicte minore. ?Ah, de fapt, spune in treacat sotia sotului, duminica suntem invitati la masa la mama.? El: ?Am fost duminica trecuta deja la masa la ai tai, sper ca nu ai acceptat!? Ea: ?Ba da.? El: ?Nu mai avem nici un week-end pe care sa-l petrecem impreuna, doar noi doi??.
Ea se amesteca in educatia copiilor, in treburile financiare, sau propune ameliorari pentru intretinerea casei - lista este inepuizabila.

Administrarea cu succes a unei soacre

Soacra poate sa nu fie neaparat un factor de tensiune in cadrul relatiei. Exista numeroase cazuri in care soacra si nora se inteleg de minune. Iata cateva smecherii pentru a evita sau a aplana un conflict:

Cineva care are probleme cu soacra ar trebui sa aiba o discutie clara cu partenerul sau, fara ca pentru aceasta sa o ?atace? pe soacra; chiar evitati cu orice pret acest lucru! Aceasta nu ar duce decat la conflicte. Ce a facut soacra si care a fost propria sa reactie? Dupa ce ati elucidat aceste probleme, cel mai bine ar fi sa va ganditi impreuna cu partenerul la cel mai bun mijloc de a restabili echilibrul emotional.

In caz de conflict, nu cautati numai s-o incriminati pe soacra. Pot sa existe si alte motive care conduc la o relatie rea cu soacra, cum ar fi comoditatea, lipsa de incredere in sine, faptul de a nu sti sa spui nu, sau dorinta de a impune cu orice pret armonia in familie.

Situatiile conflictuale ar trebui discutate cu soacra- chiar daca aceasta va constrange mai mult decat urmarea unor cai batatorite. O discutie poate elibera, si lamureste lucrurile de ambele parti. Soacra se simtea poate obligata sa invite familia, chiar daca ar fi preferat sa petreaca duminica impreuna cu sotul ei.

Daca soacra dumneavoastra se plange de dumneavoastra partenerului, discutati acest lucru impreuna cu el. Totusi, daca se repeta, partenerul dumneavoastra ar trebui sa raspunda: ?Trebuie sa discuti aceasta cu el/ea?.

La momentul potrivit, ar trebui sa propuneti chiar dumneavoastra: ?Daca te deranjeaza ceva la mine, poti sa-mi spui?. Aceasta reactie mai este valabila si atunci cand soacra dumneavoastra are plangeri la adresa partenerului si pe care vi le impartaseste dumneavoastra.

Daca, in pofida numeroaselor discutii, soacra nu isi schimba comportamentul, singura solutie ar fi sa luati distanta fata de ea, ceea ce, mai tarziu, poate favoriza o apropiere. Partenerul dumneavoastra trebuie neaparat informat asupra unei astfel de decizii. Totusi, a-l forta sa taie (provizoriu) legatura cu mama sa nu este in interesul sau.
Primiti-va soacra amical, chiar daca nu si-a anuntat vizita. Oferiti-i de baut. Daca va grabiti, spuneti-i si cereti-i sa convina asupra unei date pentru viitoarea vizita. ?Asa vom putea sta de vorba in liniste?: acest motiv o va convinge, pentru ca i-ar face in mod natural placere sa i se consacre timp.

Vacanta petrecuta impreuna cu soacra, iata o viziune de cosmar pentru multi. Dar motivele banale- vacanta cu ea este prea obositoare si exista alternative (calatorii organizate)- nu sunt lucruri care se spun! O excursie comuna intr-un week-end (varianta lejera) o poate calma, pentru ca in acest fel nu se mai simte exclusa.

Daca soacra va da sfaturi in materie de educatie (fara sa fie intrebata in prealabil), ganditi-va ca este posibil sa aiba dreptate. Totusi, daca nu sunteti defel de acord cu ea, spuneti-i si explicati-i ratiunile metodei dumneavoastra de educatie.

Daca soacra va rasfata prea mult copiii, trebuie sa impuneti limite, mai ales pentru micile atentii de ordin material. De exemplu, puteti cadea de acord asupra faptului de a primi dumneavoastra banii destinati copilului, pe care ii puteti pune pe un libret de economii.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 2:50 pm

A mea e destul de buna... e departe...ne intalnim destul de rar...
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 3:51 pm

pai d-aia e buna? ca va vedeti rar?

sa vorbim despre soacre! Thinki10
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 6:09 pm

Si noi ne vedem cam la o luna cu socrii mei(noi stam cu parintii mei)
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 8:25 pm

eu am o soacra buna chiar foarte buna :ma inteleg minunat cu ea .Pana acum niciodata nu ma jignit cu ceva
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Mar 28, 2008 9:51 pm

mai fetelor voi sunteti niste norocoase.........numai lucruri bune spuneti despre soacrele voastre...........bravo..............

eu una pot sa spun ca am avut si conflicte cu soacra....insa asa cum ii spune socrul meu soacrei........cu mine si-a gasit nasul...........de la inceput am fost detul de explicita.........fiecare cu familia lui..........sfaturi nu ne da decat daca ii cerem noi.............si cea mai cumplita situatie...........a fost cand am dat-o pe usa afara..........pentru un motiv destul de serios..........am avut dreptate.ptr ca dupa o sapt a venit si si-a cerut scuze............in rest e ok....are grija de seby, il iubeste.......ma iubeste si pe mine, ma respecta........ptr ca am facut om de casa din baiatul ei....nu prea are ce sa-mi reproseze zic eu.....sta la o statie de autobuz de noi...ne vedem o data la 3 zile..destul de des..insa vizitee scurte sunt si cele mai placute....atata timp cat nu ma deranjeaza cu afirmatii sau gesturi ne la locul lor...e totul ok...
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
untch73
Nou venit
Nou venit
untch73


feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 50
Data de inscriere : 02/04/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Apr 04, 2008 5:19 pm

Am o soacra f buna si ne intelegem de minune. Dar intotdeauna mai exista un dar......................Niciodata nu o sa te trateze ca pe proprii sai copii. Eu o respect , ea ma respecta si asta ne da o relatie de prietenie si buna inteleger.
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Vin Apr 04, 2008 5:23 pm

sa vorbim despre soacre! Add11

bine ai revenit printre noi!

ai dreptate in tot ce spui!

atata timp cat exista intelegere............e ok!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 1:28 am

e tarziu in noapte..........bajbai pe net...........si am gasit una buna pentru voi fetelor...........de o sa ma pomeniti.........

Soacra lui Stefan Celmic
Pe o strada-ngusta, intr-un bloc recent,
Unde sufla vantul si-i cumplit curent,
Tanara nevasta plange si suspina,
Ca-i oprita apa si nu e nici lumina.

N-a facut mancare, ca nu este foc,
Degera in casa, caldura nu e ioc.
Azi dimineata, sotul ei iubit,
A plecat la 6 si n-a mai venit.

Orologiul suna 12 si jumate,
Jos in hol la usa, oare cine bate?

"Eu sunt mama soacra, sunt facut covrig,
Vin de la serviciu si mi-e tare frig.
Obosit sunt tare, trist si nemancat,
Ca am stat la oase si n-am apucat.

La coada la oua, optimist am stat,
Dar pana la mine s-au epuizat.
Incercai norocul chiar si la malai,
Coada o fost lunga, pana la tramvai.

Tanara nevasta fuge sa-i deschida,
Insa mama soacra, striga cu obida:
"Ai adus chenzina? Nu-ti sunt soacra eu?
Ora e tarzie, esti un derbedeu!

"Ce sunt eu de vina daca soarta-i sluta?
C-am muncit ca boul pe 50 la suta?".
"Am venit acasa sa ma incalzesc,
Ca sa fac o baie, sa ma dezmortesc.

"Ai venit degeaba!" soacra-i spune, dura.
"Ca nu curge apa si nu-i nici caldura!".
"Du-te la serviciu si de-o fii sa mori
Vine sindicatul si-ti aduce flori"

de Adrian Crutarciuc
fost Agent Secret al Serviciului Special al Securitatii Romane
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 10:32 am

lol! ras
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 11:13 am

bravo bravo
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 12:15 pm

:rade: Tare de tot,Simona!
Numai k asta era pe timpul lui Ceasca...de aia nici nu la crezut socrela :rade:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 4:54 pm

multumesc...............pe vremea lui ceasca............dar se mai intalnesc cazuri si acum, nu crezi?!sa vorbim despre soacre! Yahoo10
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
patibuz - Ileana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
patibuz - Ileana


feminin
Numarul mesajelor : 426
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti Nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 21/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 5:14 pm

Mi-a placut tare poezioara, Simona...
In ce priveste relatia cu soacra, eu subscriu la ce a spus untch... sa ne intelegem bine, dar nu am nevoie sa imi fie cea mai buna prietena, si in niciun caz nu o sa fie vreodata ca mama... Mama e una singura, nu? De aceea eu nici nu ii zic mama si nu ii voi spune niciodata, nu sunt de acord cu asta... In rest, toate bune si frumoase... Eu imi iubesc barbatul si ea il iubeste, atata timp cat nu se baga in ciorba mea, nici eu nu ma bag intr-a ei...
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 5:19 pm

bravo.............asa este.............eu ii spun mama...............dar mi-a luat vre-o 4 ani ca sa pot sa rostesc asta............dar nu ii spun in fata ci doar cand vb despre ea cu socrul meu............in rest............nu ma calca pe calcaie..........nu o calc!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 43
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 5:46 pm

mama4you - Simona a scris:
bravo.............asa este.............eu ii spun mama...............dar mi-a luat vre-o 4 ani ca sa pot sa rostesc asta............dar nu ii spun in fata ci doar cand vb despre ea cu socrul meu............in rest............nu ma calca pe calcaie..........nu o calc!
dinti ras da
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 06, 2008 5:47 pm

thanks
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
monici
De-al casei
De-al casei
monici


feminin
Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Maria Alexandra, fetita mea
Stare de spirit : intre bine si excelent
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 13, 2008 4:24 pm

mamei mele ii spun "mama", iar socrei mele "mamica", tocmai ptr ca nu pot sa o strig "mama"... acum si eu sunt in relatii bunicele cu ea, mai ales de cand am nascut, dar am trecut prin perioade destul de grele din cauza ei..... nu mai se merita sa imi audc aminte.... mamicilor de baieti aveti grija sa nu deveniti si voi soacre in sensul rau al cuvantului....sa nu uitati prin ce ati trecut cand v-ati casatorit...
Sus In jos
monici
De-al casei
De-al casei
monici


feminin
Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Maria Alexandra, fetita mea
Stare de spirit : intre bine si excelent
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 13, 2008 4:25 pm

am uitat sa ma "laud" cu ceva: eu am 2 soacre: mama sotului meu , dar si bunica lui cu care stau in apartament...
Sus In jos
monici
De-al casei
De-al casei
monici


feminin
Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Maria Alexandra, fetita mea
Stare de spirit : intre bine si excelent
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 13, 2008 4:25 pm

lacrimi
Sus In jos
chielena
Nou venit
Nou venit
chielena


feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 44
Localizare : ploiesti
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/04/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Dum Apr 13, 2008 5:30 pm

din cate vad numai fete fericite pe aici,cu soacre "bune".a mea pentru mine nu exista.nu si-a vazut nepotul de 5 luni,adica de la botez.de ce? nu stiu.pur si simplu nu ne viziteaza,nu suna sa vada ce face Vladut..........ce fel de femeie e asta?nu ne-am certat dar pur si simplu nu ne vorbim. dar nici eu nu ma duc la ea.si nu cred ca e prea bine pentru ca sotul meu e la mijloc.el nu-mi spune ce zice maicasa despre mine ca sa nu ma supere.dar eu imi imaginez......si cand o pica in mana mea........vai de capul ei.o sa-si blesteme zilele.eu cred k oricare ar fii relatia dintre mine si ea Vladut nu are nici o vina si ar trebui sa se implice in cresterea lui.dar daca atat o duce capul.......asta e .ea pierde
Sus In jos
http://cornerploiesti2yahoo.com
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 12:52 am

Eu pot sa spun ca am o soacra destul de buna,dar.....am stat departe una de cealalta(noi in targoviste ea in galati si acum si mai departe:ea romania-noi irlanda)dar la anul viitor cand o sa nasc(pentru ca sunt gravida din nou)o sa o aduc sa stea cu mine in casa sa vada de copii.
Mi-e cam teama dar ma bucur ca sotul nu ii sufla in bors,ca sa zic asa, si sper sa fie bine!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 10:08 am

sa-ti ajute Dumnezeu sa te impaci bin cu soacra.......sa te poti baza pe ea la nevoie.......pentru ca esti departe de cas, de ai tai.......una este mama si alta soacra........insa tot raul spre bine cum se zice!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 12:22 pm

Asa am zis si eu sa fie bine,daca nu o trimit acasa pe jos!!!!!!!!!
Noi ne-am inteles bine si cand nu mi-a convenit ceva i-am spus nu am ezitat si ce ma enerveaza cel mai mult ca e femeie din aia crescuta la tara cu conceptii...........dar sper sa i le scot din cap!!!!!!!!!!!!! dinti
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 1:41 pm

spor la treaba! bye
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





sa vorbim despre soacre! Empty
MesajSubiect: Re: sa vorbim despre soacre!   sa vorbim despre soacre! Icon_minitime1

Sus In jos
 
sa vorbim despre soacre!
Sus 
Pagina 1 din 20Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» hai sa vorbim despre familie
» Ce nu stiai despre mascara
» Despre bicarbonat!
» despre alaptat
» Despre Manastirile din Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Intre noi femeile........-
Mergi direct la: