MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 intarcarea..................cand e momentul?

In jos 
5 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Vin Mai 09, 2008 9:17 pm

buna seara,
am si eu o problema .....i-mi este mila sa-mi intarc printesa.
Briana are 1 an si aproape 4 luni si inca suge titi,ziua cam de 2 ori (in general cand o adorm) iar noaptea si din 2 in 2 ore sau o data pe noapte in functie de starea pe care o are .desi toata lumea imi spune ca e momentul sa o intarc deoarece pe perioada verii e mai greu iar pana la toamna e deja "d-soara" imi este foarte greu sa iau aceasta hotarane amanand de pe o zi pe alta .parca nu pot ,imi este atat de drag de ea cand se cuibareste la pieptul meu incat cred ca o sa sufar mai mult eu decat ea desi imi doresc enorm sa nu ma maitrezeasca noaptea sa suga.nu stiu ce sa fac.....nu pot sa ma hotarasc ....mi-e mila de ea .
voi la cat timp v-ati intarcat puiuti ?.......cum?........sfatuiti-ma.
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 11, 2008 5:39 pm

si mie mi-e mila de dolofanuta ta.........dar eu nu sunt in masura sa te sfatuiesc............deoarece rares s-a intarcat singurel pentru ca nu se tinea satul cu laptele matern.....asa ca de la 4luni i-am administrat laptele praf..milumil........dar la sfatul medicului
din auzite am inteles......ca si tu ai de suferit daca mai ai lapte din belsug........sa ai grija !
iar cu Briana trebuie sa te hotarasti si pui capat intr-o zi ca asa este sufletul de mama........nu te induri
Sus In jos
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 11, 2008 10:10 pm

multumesc ely-lenuta sa sti ca mi-as dori enorm sa se intarce singura ,am mai auzit la mamici ca au renuntat singuri,pur si simplu nu au mai vrut la o anumita varsta ,,,,dar cu briana nu cred ca se va intampla minunea caci tare mult i-i mai place. iar lapte e din belsug,daca nu suge la max 6 ore trebuie sa ma mulg caci astfel explodeaza
.......si uite asa ma perpelesc ca nu pot sa iau o hotarare definitiva.mama zice:"mai da-i mama un pic ca si eu ti-am dat tie" ,nasa zice:"gata fata pai ce vrei sa te duci cu ea la gradi sa suga",sotu:nu-mi chinui tu mie copilul lasa sa-o sa suga nu vezi ca-i place,ca e fericita"...........si tot asa ..............sper sa-mi dea d-zeu puterea sa ma hotarasc
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 11, 2008 10:27 pm

da cand ai sa o itarci pe briana .............daca tu spui ca ai lapte din belsug ......sa ai grija sa nu faci mastita...........ca e foarte dureros
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 18, 2008 4:08 pm

si eu am avut aceeasi problema ca si tine.
mi-a fost frica ca o sa ma duc dupa ea la gradinita sa-i dau titi,dar am avut noroc cu un catel.i-am spus ca a papat catelul titi si nu a mai vrut.a mai avut tentative de a cere dar mereu ii spunea ca a avenit catelul si a facut pe ea sau mai stiu eu ce.
sa sti ca laptele vne in momentul cand copilul suge.da,intr-adevar trebuie sa te multi dar nu mult,putin si sa vezi ca nu ai nimic.
pune comprese cu apa rece si trece!!!!!!!!!!
am avut noroc cu ea ca nu a tanjit dupa titi ca altfel nu stiu ce ma faceam!!!!!!!!
multa bafta!!!!!!!!!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 18, 2008 4:09 pm

am uitat sa spun ca i-am dat pana la 1 an si 6 luni!!!!!!!!!!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 18, 2008 9:40 pm

a papat ceva timp!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 18, 2008 11:01 pm

a papat destul!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Dum Mai 18, 2008 11:27 pm

foarte bine!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 5:43 pm

la urmatorul sa dea Dumnezeu sa fim bine sanatosi as vrea la 6 luni sa pun stop!!!!!!!!!
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 10:05 pm

sa..............de ce?........ uimit
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 11:57 pm

pai nu v-a mai fi asa atasat de mine si vreau sa ma duc la servici ca nu mai pot sa stau acasa.
de aia.............
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Lun Mai 19, 2008 11:58 pm

te-ai gandit bine alina.............dar oare o sa te induri ?.... bebe
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Mar Mai 20, 2008 1:58 am

asta e!!!!!!!!!!
nu am de gand sa patesc cum am patit cu clau!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Mar Mai 20, 2008 1:04 pm

seby a baut lapte de la san pana la 7 luni si o saptamana..insa ii dadeam si o masa de lapte praf....pt ca era mancacios si nu se satura....insa s-a intarcat singur...cand a zis gata.....gata a fost! dei mai aveam lapte destul..dar el nu mai vroia!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Mar Mai 20, 2008 2:23 pm

intr-un fel e mai bine!!!!!!!!!!!!!!
e bun si laptele la san dar acum cu formulele astea minune............e bine pana la 6 luni si pe urma gata!!!!!!!!!!!
eu una asa o sa fac poate o sa ma judece cine vrea,dar stiu ce am patit cu clau si cu rmatorul nu mai vreau sa trec prin asta!!!!!!!!!
Sus In jos
brienuka
Mamic valoros
Mamic valoros
brienuka


feminin
Numarul mesajelor : 408
Varsta : 39
Localizare : bucov.PH
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 10/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Vin Mai 30, 2008 11:19 pm

multumesc pt incurajare ,
cred ca ai dreptate alina ...e mult mai usor sa-l intarci la 6 luni.
vreau sa spun ca mi-a mai 'crescut 'un pic inima cand am auzit ca ai alaptat 1 an si 6 luni(mai am 2 luni la dispozitie sa nu-=ti depasesc recordul)
oricum am fost plecati in vacanta si acolo dormea toata noaptea neintoarsa,abia la 6 jumate dimineata se trezea sa suga iar ziua nu sugea decat o data cand o culcam dar cum am ajuns acasa si-a reluat vechile obiceiurii de a se trezi si de 3,4 ori pe noapte.asta e zic ......o mai las un pic,
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Vin Mai 30, 2008 11:34 pm

Alexandra a supt pana la 5 luni piept dar sa intarcat singura nu a mai vrut.Eu as mai fi vrut ca imi era drag de ea dar.............dar acum suge la biberon asa ca tot ai imi este........tot se trezeste noaptea........si chiar habar nu am cum si in ce fel am sa fac dar cred ca imi este mai mila de mine decat de ea ca imi inchipui ce as pati daca nu i las mai da!!!!!! uimit si are 2 ani si o luna!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 12:28 am

eu lui clau i-am dat biberon pana am venit aici.
aveam camera la etaj si ea se trezea dimineata singura si-mi cerea laptele si sotul era la servici si credeti-ma ca-mi era frica sa o las in camera sa cobor sa-i incalzesc laptele.si azi s-a trezit maine nu si nici eu sau o luam stai ca-ti aduce tati acum si o lua somnul si nu i-am mai dat!!!!!!!!
din cauza laptelui nici nu mai manca!!!!!!!!!!
si sa zicem ca mananca mai bine,dar tot nu sunt multumita!!!!!!!!
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 12:32 am

pai nu stiu cum sa fac ca ali acu este marisoara si cere pe la 6 dimineata si tare imi este ca nu va mai dormi daca nu il mai d-au!ma gandeam sa incerc alt fel,sa ii tai tetina si sa ii zic ca a papat-o pisa sa vada daca merge asa dinti
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 12:48 am

nu sunt sigura ca o sa adoarma!!!!!!!!!!!
si eu am avut temeri din astea cu clau,mai alea cu tzitzi am zis ca-i dau si la gradinita!!!!!!!!!!
dar am scapat usor!!!!!!!!!
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 12:52 am

si eu sper sa mearga ca nu se mai poate ma zapacit!credema ca imi si este rusine cateodata cand merg pe strada si mai zice cate o femeie :"ia uite fata mare si cu biberonul in gura!"
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 12:55 am

pe mine ma doare undeva de ce zice lumea,dar problema este ca ma chinuiam si o chinuiam si pe ea ca nu mai manca bine!!!!!!!!
ea avea stomacelul plin cu lapte si mancare ciuciu!!!!!!!
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 1:05 am

da ai dreptate cu lumea!si cu manacarea cam frunzareste!papa dar nu foarte mult si cred ca m-ai convins si de maine incep experimentul!
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1Sam Mai 31, 2008 1:23 am

eu zic sa incerci ca nu ai nimic de pierdut!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





intarcarea..................cand e momentul? Empty
MesajSubiect: Re: intarcarea..................cand e momentul?   intarcarea..................cand e momentul? Icon_minitime1

Sus In jos
 
intarcarea..................cand e momentul?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ce mananca mama cand alapteaza?
» Ce trebuie sa stim cand ne facem o asigurare auto?
» Ce e bine sa faci si ce nu ar trebui sa faci cand esti gravida?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Strumfi de toate varstele :: Bebelusul intre 1 - 3 ani-
Mergi direct la: