MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Empty
MesajSubiect: Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!   Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Icon_minitime1Dum Iul 13, 2008 11:43 am

De multe ori trecem pe langa cei in suferinta si nu ne oprim, n-avem timp pentru ei, avem si noi problemele noastre sau pur si simplu nu ne pasa. Hai sa ne oprim macar o data si sa intindem o mana de ajutor.

Numele meu este Gabriela si sunt din Giurgiu, va scriu in speranta ca dumneavoastra ne veti putea ajuta, familia mea trece printr-o incercare foarte grea si orice ajutor oricat de mic poate salva o viata. Iata pe scurt povestea surorii mele.


Buna ziua!

Ma numesc Cojoc Mirela si la doar 25 de ani in primavara anului 2007 am fost diagnosticata cu Limfom Hodgkin (un cancer al sangelui) intr-un stadiu foarte avansat 4 B . Am inceput imediat un tratament cu citostatice care a durat 6 luni cate 2 sedinte in fiecare luna, 6 luni de chin, de greturi, stari de rau, de lupta cu o boala cumplita, de speranta ca intr-o zi viata mea va fi la fel ca inainte de boala, ca intr-o zi voi putea sa am si eu o familie, un copil. Sperantele mi-au fost insa spulberate, cand la finalul celor 6 luni in urma unei radiografii am aflat ca boala nu a regresat niciun pic. A urmat 10 sedinte de cobaltoterapie apoi la examenul tomograf rezultatul a fost iarasi unul dureros pentru mine, nici macar o ameliorare. Am facut alte 10 sedinte de cobaltoterapie, alta serie de citostatice cate 3 zile in fiecare luna, nu se stie cand se va termina, pentru ca tratamentul nu da rezultate. Doctorii au spus ca au facut tot ce se poate face in tara, aceste cure de citostatice pe care le fac in prezent avand rolul doar de a nu lasa boala sa se extinda. Iarasi am greturi, varsaturi, iarasi imi cade parul, iarasi analize care de fiecare data imi spulbera orice speranta. Dar VREAU SA TRAIESC, sa ma bucur iar de soare, de mirosul florilor, de ploaie, sa ma bucur de viata, sa-mi intemeiez o familie, sa am copii, insa singura mea sansa este acum un transplant de celule stem in strainatate care costa aproximativ 130000 euro, o suma enorma pentru mine si familia mea, singura mea speranta sunteti dumneavoastra.

Orice suma oricat de mica ma poate ajuta sa-mi cumpar viata.

Noi am deschis un cont poate oameni cu suflet vor dori sa contribuie la salvarea surorii mele.

RO 29 RNCB 0145089724060002 IN EURO

RO 56 RNCB 0145089724060001 IN LEI

Sucursala BCR Giurgiu

Titular cont COJOC MARCEL

Sper din suflet sa ne ajutati, va pot trimite si actele doveditoare. In speranta ca acest mesaj va fi citit si veti dori sa ne ajutati va multumim anticipat!
Retine, chiar daca codurile sau zambetele nu sunt afisate ele pot fi folosite
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!   Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Icon_minitime1Mier Aug 13, 2008 11:06 am

offffffff.........cate auzim .......multa sanatate Mirela!
Sus In jos
Ilona
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
Ilona


feminin
Numarul mesajelor : 9856
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Acum copilul
Stare de spirit : bunicica
Data de inscriere : 10/03/2008

Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!   Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Icon_minitime1Vin Sept 19, 2008 4:26 pm

lacrimi lacrimi lacrimi
Sus In jos
ely-lenuta
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
ely-lenuta


feminin
Numarul mesajelor : 11505
Varsta : 41
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : plimbarea si shoppingul
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 18/03/2008

Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!   Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Icon_minitime1Joi Sept 25, 2008 5:42 pm

suntem asa de ne-ajutorati!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!   Ajutati-ma sa-mi cumpar viata! Icon_minitime1

Sus In jos
 
Ajutati-ma sa-mi cumpar viata!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cumpar urgent!
» Ajutati-o pe Antonia sa-si pastreze zambetul!
» Astazi,ultima zi din viata ta!
» Asigurari de viata pentru copii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Colectez si donez!-
Mergi direct la: