MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 dilema femeii moderne

In jos 
+6
mari_25ro - mariana
EMY2000
alina diana
nanabebe -Georgiana
roberta
mama4you - Simona
10 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Dum Mar 09, 2008 6:17 pm

dilema femeii moderne:copil sau cariera?

sunteti in postnatal? pana cand aveti de gand sa stati?pana la implinirea celor 2 ani? sau va intoarceti mai curand la servici?
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
roberta
Nou venit
Nou venit
roberta


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Localizare : Ploiesti -zona vest
Data de inscriere : 10/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Mar 11, 2008 3:43 pm

Eu inainte de a naste eram hotarata sa stau 2 ani sa nu pierd nimic din cresterea copilului. Dupa ce am nascut , mi-am dat seama ca nu sunt omul care sa stau acasa. Am zis ca stau macar un an si apoi incep. dar nu am gasit pe nimeni care sa stea cu razvan , asa ca a trebuit sa stau 2 ani.
Sus In jos
nanabebe -Georgiana
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
nanabebe -Georgiana


feminin
Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : foarte buna
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mier Mar 12, 2008 4:50 pm

eu mai am putin si face Alexuta 2 ani si ma voi duce la munca!sincer daca era Alexandra un copil mai sociabil sa il pot lasa ma duceam demult la munca,ca tare rau te plictisesti acasa!Acum parca abia astept sa ma duc la servici,dar mai am putin.Eu o las pe fata cu mama mea ;)
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mier Mar 12, 2008 4:54 pm

cred ca toate in perioada asta simtim ca inebunim cate un pic stand acasa..si ne dorim sa incepem mai repede munca,..sa mai cunoastem oameni noi..sa mai iesim singure din casa, e normal...dar ma gandesc ca dupa ce o sa incepem serviciul..o sa ne fie dor de leneveala de acasa..de bebe..o sa regretam fiecare clipa gandindu-ne ca nu suntem acolo cu ei..sa vedem ce boacana a mai facut....sau ce minunatie de gluma glumeata a mai zis..nu-i asa?
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 2:48 am

Asa am zis si eu cand eram acasa,imi doream fffffffff mult sa ma duc la serviciu dar am venit aici inainte sa implineasca Claudia 2 ani si a trebuit sa stau acasa.
De munca nu am gasit pana acum si tareeeeeeeeeeee mult as vrea sa ma duc la munca macar 2-3 luni pana in iulie cand o sa mergem acasa in vacanta si dupa aia iar acasaca nu te angajeaza nimeni cu burta la gura.Dar eu caut si sper macar putin sa mai lucrez.
Oricum la anul in aprilie-mai o aduc pe soacra-mea sa stea cu copii si eu ma duc la munca.
In totdeauna am fost o femeie cu servici nu mi-a placut sa stau acasa.
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 9:52 am

e bine ceea ce iti doresti.......ca fiecare dintre noi de altfel.......parca la toate ne e dor de munca...........desi ni se rupe sufletul si cand ne uitam ca in urma noastra ne lasam bb .........dar pt cine are munca in sange............e cel mai greu......
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 12:34 pm

Credeti-ma ca ma apuca cateodata cate o stare asa de neliniste,sa-i zic asa,de imi vine sa urlu si sotul cum ma simte ma duce la cumparaturi si aici bani sa ai frate!!!!!!!!!
Am auzit odata la televizor de terapia prin cumparaturi si are efect va spun sincer!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 1:24 pm

mie imi spui...........daca sunt suparata da-mi bani si m-ai trimis la cumparaturi.......asa de repede imi trece........ distractie
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 1:40 pm

danseaza
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Lun Apr 14, 2008 1:44 pm

dilema femeii moderne 7-1112

pentru tine!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
EMY2000
Membru
Membru
EMY2000


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : copii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 08/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:19 am

EU SINCER NU PREA AM TIMP SA MA PLICTISESC CU 2 COPII. CEL MARE INCA MERGE LA GRADI INTRADEVAR, DAR TOT TREBUIE SA MA OCUP SI DE EL.SA NU MAI ZIC DIN TOAMNA CAND O INCEPE SCOALA, CRED CA ATUNCI MA VOR APUCA TOTI DRACII.FATA VA AVEA 7 LUNI SI O SA-MI FIE PUTIN MAI GREU PANA MA VOI OBISNUI.DAR TOT NU VREAU SA INCEP MUNK MAI DEVREME DE 2 ANI.NU VREAU SA PIERD NIMIC DIN CRESTEREA FETEI, CU TOTATE CA AM CU CINE SA-I LAS.MAMA SARACA VINE SA STEA CU EI ORICUM AR FII.CU BAIATUL M-AM CHINUI MULT DE TOT CAND M-AM CERTAT CU MAMA SI NU AVEAM CU CINE SA-L LAS.TREBUIA SA-L CARAM DUPA NOI LA MUNK FIE IARNA , FIE VARA.SI SA CHINUI IN HALUL ASTA UN COPIL DE 1 AN SI JUMATE NU E CHIAR ASA SIMPLU.(ATUNCI AM INCEPUT EU MUNK, CAND AVEA TONY 1 AN SI JUMATE).
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:33 am

Bine ca cel mare merge la gradi dar eu ma gandesc intr-un fel cu groaza la mine cu fata de aproape 3 ani si cu un nou nascut.
Dar ma consolez cu gandul ca mama m-a facut pe mine cand sora-mea avea 1 an si 4 luni.
Va dati seama si suntem mari si sanatoase si nu avem nimic.
Ea cum a putut??????????
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 11:08 am

bravo alina............te incurajezi singura,,,,,,e bine sa te poti baza pe tine mai intai.......mai incolo vin si ajutoarele.........daca vin...........altfel.......ne chinuim......asa ne e dat...............ne zgariem pe ochi si mergem mai departe in viata!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
EMY2000
Membru
Membru
EMY2000


feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : copii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 08/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 12:13 pm

PAI DACA NU NE INCURAJAM NOI SINGURA CINE CREDETI CA O VA FACE?POATE NE ZGARIEM PE OCHII DAR MACAR AVEM MULTUMIREA CA SUNT AI NOSTRI, SUNT SANATOSI SI FRUMOSI.
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 12:14 pm

asa este emy...........bravo!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 12:29 pm

Am o prietena care a nascut al doilea copil cand primul avea un an si cateva luni.
Intr-adevar se chinuie mult ca este diferenta mica de varsta dar imi spune mereu ca e cea mai fericita!!!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 12:33 pm

sa-i traiasca! e bine cu doi daca ai ce sa le oferi!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:42 pm

Ne-am gandit fffffff mult la ce sa facem si amndoi suntem cu frati de fapt sotul mai are un frate si eu 2 surori si va spun sincer ca sunt fffffff fericita cu surorile mele si ne intelegem fffffffffff bine!!!!!
La asta ne-am gandit cand am decis sa facem un fratior sau o surioara lui Claudia!!!!!!
E ffff rau singur sau singura!!!!!
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:49 pm

si eu as vrea bb2,dar nu asa curand...atunci de ce am mai invatat atat...sa stau 4 ani acasa????nu vreau sa par egoista pentru ca si eu am o sora...deci ma gandesc sa mai merg un an sau doi la serviciu si apoi sa fac bb2...iar de plictisit...nu ca m-am plictisit,ci am ajuns sa fac o depresie ffff urata si mi s-a recomandat multa plimbare si mai ales multa socializare... rusine
Sus In jos
monici
De-al casei
De-al casei
monici


feminin
Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : Maria Alexandra, fetita mea
Stare de spirit : intre bine si excelent
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:54 pm

pai de-asta suntem noi aici.... sa-ti ridicam moralul...sa vezi ca sunt multe mamici care, poate, se confrunta cu aceleasi probleme....capul sus, mariana!!!!!!!1 kisses
Sus In jos
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 1:58 pm

thanks thanks
dilema femeii moderne 1031179irwg1gzj3q
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 2:06 pm

Si pe mine ma apuca cateodata o stare de-mi vine sa ma duc si sa nu ma mai intorc.
Dar ma calmez imediat dupa ce zic Tatal nostru.
SINCER!!!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 2:12 pm

pe toatene apuca depresia mai ales daca ai fost o fire activa inainte sa ramai acasa cu bb, ai lucrat cu oamenii........nu-i usor sa vezi zi de zi aceeasi mutrisoara......fie ca ea reprezinta totul pentru tine........eu am trecut prin asa ceva......aveam momente cand plangeam degeaba.......simteam ca ma plafonasem.......si nu mai aveam grija de mine.........ma uit cu jing la hainele de munca.........elegante......la pantofii cu toc..........acum umblu mai mult in trening....blugi..........sunt zile in care nici nu ma machiez........nu ma intrebati de ce..........uneori depresia ma face sa ma neglijez.........
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 3:01 pm

trecem noi si peste momentele grele...doar de-aia ne numim MAMICI.... :ma simt bine:
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1Mar Apr 15, 2008 3:12 pm

bravo
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





dilema femeii moderne Empty
MesajSubiect: Re: dilema femeii moderne   dilema femeii moderne Icon_minitime1

Sus In jos
 
dilema femeii moderne
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» DEFINITIA FEMEII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Clubul mamicilor :: Intre noi femeile........-
Mergi direct la: