MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA

Tara, tara vrem ostasi! Mamici in postnatal... Uniti-va!
 
ForumAcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?

In jos 
+12
Carmenush
AlinaStoichiciu
alina diana
patibuz - Ileana
chielena
monici
@ndreea
valicutza
mari_25ro - mariana
brienuka
nanabebe -Georgiana
mama4you - Simona
16 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Apr 30, 2008 8:34 pm

bravo bafta la luarea celei mai bune decizii.
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
Carmenush
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
Carmenush


feminin
Numarul mesajelor : 455
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : forumitul
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 07/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Apr 30, 2008 9:45 pm

stiu si eu alina... sa fie intr-un ceas bun daca pleaca si cu multi banii kisses
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mai 01, 2008 2:45 pm

si eu ca si Simona am lucrat vreo 11 ani ca secretara-asistent manager numai ca eu la un post local de radio, pe deasupra mai faceam si contabilitate primara si multe alte chestii, dupa care ne-a luat alt patron si treburile sau cam imputit si am plecat la o firma unde tineam o gramada de evidente legate de contabilitate, numa ca nu le semnam ca nu aveam autorizatie, salariul prost, munca multa de dimineata de la 7 pana seara la 7, de aici am intrat in concediu, saptamana trecuta m-au sunat sa ma intrebe daca nu ma intorc mai repede, au ramas cu gura cascata cand le-am zis ca o sa mai stau 2 ani acasa, si-au fost pus baza in mine, da, na.... socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, poate in acesti doi ani care am sa ii mai stau acasa am sa fac o specializare si am sa lucrez la firma matusii de contabilitate sau am sa imi deschid propria firma, sa muncesc macar pentru mine
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mai 01, 2008 10:18 pm

bravo catalina pentru gandurile marete............eu una o sa ma intorc de unde am plecat....nu de alta dar ma intorc pe 27 nov...apoi vin sarbatorile.vacanta si apoi vad cum stau treburilesi pe acolo....patronul a fost ffffffff dragut cu mine m-a ajutat sa-mi iau casa, copilul lui...baiatl de 17 ani imi era ca un frate...chiar imi zicea sora in fata lui tac'su....si sincera sa fiu chiar m-am atasat de ei...insa nu si de colegele mele care erau increzute .........eu sunt sociabila, ma atasez repde de oameni. stiu sa ma fac apreciata si placuta...imi place sa ma implic....si la firma aia chiar m-am implicat enorm...seful pleca si ramaneam singura cu toate pe cap...aveam gestiune de 4 miliarde....dar nicidata nu au fost pb...m-as intoarce ptr ei si ptr toti cei care m-au iubit acolo...clienti si parteneri de afaceri!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mai 01, 2008 11:51 pm

si eu trebuie sa ma intorc pe 8 decembrie....dar chiar e o mare "ceata" ce o sa fac....
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 12:04 am

suntem toate intr-o zona crepusculara........... ras
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 12:05 am

eu cu 5 luni inainte incep sa-mi depun cv-uri pe la firme care ma intereseaza...se prinde ceva...bine...nu merg la vechea firma pana pica ceva mai bun!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 12:39 am

asa ma gandesc si eu...
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 4:32 am

bafta fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!
eu mai am de stat acasa inca un an cel putin!!!!!!!!!!!!!!!! lacrimi lacrimi lacrimi
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 10:15 am

si de ce plangi Alina, eu una nu concepeam sa stau atata acasa........... dar asa m-am obisnuit............ de fapt eu ma obisnuiesc repede cu orice dinti
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 2:08 pm

sincer imi facusem alte planuri cand am venit aici!!!!!!!!!!!!
nu imi pare rau ca stau acasa,dar........daca eram acasa in romania era bine,dar aici............fara nimeni,nu ma duc nicaieri,stau in casa toata ziua!!!!!!!
cred ca anul asta dupa ce venim de acasa ma bate gandul sa ma duc vreo 2 saptamani la sora-mea in italia!!!!!!!!!!!!
sa-mi mai treaca de plictiseala!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 3:07 pm

te inteleg perfect, si eu nu prea ies de cand ne-am mutat la casa, e la marginea orasului, si taman cand ne-am mutat am ramas si insarcinata, si cum nu am voie efort si alte cele, tare greu imi e sa ajung la cunostinte in oras, si ele cu lucrul, cu casa, nu ajung la mine

degeaba am carnet de 12 ani daca nu am condus deloc lacrimi lacrimi si nu am curaj lacrimi era sa o patesc cu un tir si de atunci nu am mai pus mana pe volan
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 3:10 pm

SI MIE MI-E FRICA DAR MA INVATA SOTUL SOFERIE.
EU SA IAU SALA CA ORASUL IL ARANJEZ!!!!!!!!!
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 3:12 pm

sotul anul trecut a fost si instructor auto, si a incercat sa ma invete, dar eu nu am putut, am coborat din masina ziceai ca atunci am iesit de sub dus, nu pot si gata
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 3:33 pm

asa este,trebuie sa ai si sange in nas cum se zice.............
si mie mi-e frica,dar sper ca,cu timpul o sa fiu nevoita sa sofez,deci trebuie sa ma invat!!!!!!!!
mai ales daca vrem sa stam aici!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
AlinaStoichiciu
Moderator si mamic avansat
Moderator si mamic avansat
AlinaStoichiciu


feminin
Numarul mesajelor : 4375
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti - zona nord
Joburi/Distractii : de toate
Stare de spirit : asa si asa.
Data de inscriere : 19/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 5:01 pm

depinde de fiecare...ca nu toata lumea poate sa conduca o masina.....nu e asa de simplu pe cat pare...si trebuie sa poti sa faci ca altfel....nu e bine...
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 5:07 pm

da,ai dreptate!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Mai 02, 2008 5:38 pm

bravo asa este...tre sa ai in sange soferia!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
mari_25ro - mariana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator



feminin
Numarul mesajelor : 4961
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Joburi/Distractii : Mihai....si calculatorul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 2:21 pm

fetelor si eu am carnet de la 18 ani...pe 1 iulie fac 10 ani...la 18 ani conduceam masina de ziceam ca toata lumea e a mea...apoi la 19 ani cand am inceput facultatea am lasat-o balta...am luat-o din ce in ce mai rar...mama si prinsesem o frica..dar s-a rezolvat totul in februarie 2006 cand ne-am luat masina personala...mi-am luat inima in dinti...am condus initial de faceam lumea sa slabeasca instantaneu dinti dinti dinti ..iar acum ma laud cu multe mii de km...imi place la nebunie...
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 2:35 pm

eu in tara nu stiu daca as avea curaj sa sofez.cum sunt la noi soferii de injura,claxoneaza.
aici lumea e altfel.....daca te opresti in sensul giratoriu ca nu mai sti directia incotro sa o iei,celelalte masini se opresc si se da jos sa te ajute,nicidecum sa claxoneze,sa injure.
daca ma credeti eu de cand sunt aici nu stiu daca am auzit vre-un claxon.
lumea e mai calma.
de exemplu daca gresesc ceva,ma refer la soferie,si fac semn cu mana din masina in semn de multumesc,celalat sofer din cealalta masina iti face la fel si zambeste.
ai sa vezi la noi asa ceva??????????
cu toate ca e volanul pe dreapta nu e greu deloc.
mai greu a fost pentru sotul meu dupa 16 ani de soferie sa vina aici si sa o ia de la capat,dar pentru mine nu cred ca va fi asa greu!!!!!!!
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 3:37 pm

ai dreptate Alina
Sus In jos
mama4you - Simona
Admin
Admin
mama4you - Simona


feminin
Numarul mesajelor : 11631
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Joburi/Distractii : copiii
Stare de spirit : excelenta
Data de inscriere : 07/03/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 4:00 pm

si la noi o sa fii apreciata cu fel de fel de injuraturi..... lol!

eu am facut scoala...insa am picat la oras....cu brio...de frica politaiului....asa ca am incercat de vre-o 4 ori....si de doua ori am picat din cauza pilelor celorlati candidati...asa ca am renuntat...am vrut sa reiau orele...apoi cu legislatia noua...si cu atatea accidente....am lasat-o balta!
Sus In jos
https://mama4you.forumgratuit.ro
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 4:44 pm

nu trebuie sa renunti,simona.
sincer va spun ca mor de frica la oras dar dau cat o fi numai sa iau!!!!!!!!!!!
Sus In jos
anamea
Moderator
Moderator
anamea


feminin
Numarul mesajelor : 790
Varsta : 51
Localizare : Radauti
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 17/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 4:45 pm

iti doresc bafta si la toate soferitele cati mai multi km fara evenimente kisses
Sus In jos
alina diana
mamic number one:moderator
mamic number one:moderator
alina diana


feminin
Numarul mesajelor : 7935
Varsta : 45
Localizare : targoviste romania
Joburi/Distractii : de toate
Data de inscriere : 03/04/2008

care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mai 03, 2008 5:10 pm

si tie la fel!!!!!!!!!!!!!!!
kisses kisses kisses
Sus In jos
Continut sponsorizat





care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?   care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii? - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 
care este meseria ta?unde lucrezi?ne poti ajuta cu informatii?
Sus 
Pagina 4 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» DORESC INFORMATII DESPRE MEDICAMENTUL...........
» multumesc site-lui pentru informatii!
» informatii utile din orasul nostru
» multumesc pentru informatii site-lui
» bucataria vegetarienelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MAMA4YOU ALATURI DE TINE DIN PRIMA CLIPA :: Mamici din toate colturile lumii :: Legislatie-
Mergi direct la: